• limetorrent
 • Kapucyni – Krosno
  LOADING
 • kickass torrent
 • 

  logo2

  Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

 • extra torrent
 • Koncert kolęd

  gaudete

  Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd, który odbędzie się 8 stycznia, o godz. 16.30. Podczas koncertu wystąpią: Schola kapucyńska, uczniowie Szkoły Muzycznej i inni wykonawcy.

  Kolęda 2017

  koleda

  W dniach od 2 do 23 stycznia będziemy składać wizytę duszpasterską w domach naszej parafii. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

  Spowiedź przedświąteczna

  spowiedź

  Zachęcamy do duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez przystąpienie do sakramentu pojednania, aby jak najobficiej skorzystać z łask, które Pan Bóg przygotował dla nas na ten czas.

  Warsztaty muzyczne

  warsztaty-muzyczne-2016

  W dniach od 18 do 20 listopada w naszej parafii odbędą się warsztaty muzyczne dla chórzystów. Prowadził je będzie znany krakowski muzyk pan Piotr Pałka. Zapisy będą prowadzone do 15 listopada. Serdecznie zapraszamy!

  VI Forum Charyzmatyczne

  forum-2

  Już po raz VI Parafia pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie i Odnowa w Duchu Świętym archidiecezji przemyskiej zapraszają serdecznie na „Podkarpackie Forum Charyzmatyczne” do Krosna.

  Czytaj dalej

  Zapraszamy do scholi dziecięcej

  schola-dziecieca

  Schola dziecięca: „Nasze Niebieskie Skrzaty” to grupa dzieci, która poprzez swoją radość i piękny śpiew pragnie uwielbiać Pana Boga na dziecięcej Mszy Świętej, o godz. 12.00, w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie.

  Dołącz do scholi kapucyńskiej

  schola_baner

  Nasza schola istnieje głównie po to, by uświetniać swym śpiewem Liturgię Mszy Świętej. Należą do niej osoby w różnym wieku, począwszy od uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, studentów, a kończąc na osobach dorosłych. Wszystkich łączy wspólna pasja, jaką jest śpiew na Chwałę Bożą.

  Czytaj dalej

  Odpust parafialny

  odpust-37

  W środę 14 września przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o godz. 18.30 odbyła się uroczysta Msza Święta, a po niej tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta.

  Kolejne stopnie ministranckie

  stopnie_min (38)

  W każdej parafii widzimy przy ołtarzu posługujących ministrantów. I w każdej parafii możemy zauważyć, że mają oni różne stroje. Zasadniczo w naszej wspólnocie parafialnej szaty liturgiczne ministrantów i lektorów niewiele się od siebie różnią. Tym, co jest zmienne to kolor tzw. cingulum, czyli sznurka. Ten kolor świadczy o stopniu, jaki dany ministrant posiada, a z tym stopniem związane są konkretne posługi w zgromadzeniu liturgicznym. Czytaj dalej

  Nowi ministranci

  nowi_min (41)

  Dnia 12 czerwca 2016 roku, podczas Mszy świętej o godz. 12:00, trzech chłopców z naszej parafii (Kacper Bałuka, Patryk Krzanik i Aleks Szczepanik), zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Czytaj dalej