• limetorrent
 • Kapucyni – Krosno
  LOADING
 • kickass torrent
 • 

  logo2

  Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

 • extra torrent
 • Wycieczka do Lwowa w Święto Niepodległości

  lwow

  Wszystkich, którym bliska jest nasza historia chcemy zaprosić na wyjazd do Lwowa w sobotę 11 listopada. W planie zwiedzanie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc tego miasta oraz wspólna modlitwa za ojczyznę.

  Wesprzyj renowację naszego kościoła

  0001 (5)

  Rozpoczęliśmy realizację projektu renowacji naszego kościoła, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który ma na celu m.in. przywrócenie zatartych, oryginalnych walorów estetycznych świątyni, zwiększenie jej wartości historyczno-artystycznej, zapewnienie ochrony przed dalszym  niszczeniem oraz przystosowanie dla osób niepełnosprawnych.

  Czytaj dalej

  Zakończono prace w chórze zakonnym

  chór (16)

  Zakończyliśmy już prace remontowo-konserwatorskie w chórze zakonnym, które polegały przede wszystkim na odsłonięciu oryginalnej warstwy polichromii z 1809 r. i jej pełnej konserwacji. Na przykładzie chóru można zaobserwować, jaki efekt przyniesie renowacja wnętrza kościoła.

  Czytaj dalej

  Wspólnota Franciszkańska Tau zaprasza

  tau1

  Wspólnota Franciszkańska Tau przy naszym klasztorze zaprasza młodzież studiującą i pracującą, singli oraz młode małżeństwa na spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19.15 do sali Młodzieży Franciszkańskiej Tau przy domu katechetycznym.

  Czytaj dalej

  Wieczory uwielbienia – czas Bożej łaski

  plakat 2

  Zapraszamy na Modlitewne Wieczory Uwielbienia, które odbywać się będą w naszym kościele w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.15. Najbliższy już 6 października. Trwając przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, będziemy wspólnie uwielbiać Go słowami modlitwy, radosnym śpiewem i adorując Go w ciszy.

  Czytaj dalej

  Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

  czuwanie
  W sobotni wieczór poprzedzający Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (3 czerwca) zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 22.30.

  Czytaj dalej

  Program Triduum Paschalnego

  triduum_2017
  Trzy święte dni

  Gdyby porównać przeżywanie roku liturgicznego do górskiej wspinaczki, to Święte Triduum Paschalne trzeba by nazwać zdobyciem najwyższego szczytu. Jest to jeden „szczyt” o trzech wierzchołkach. Do Triduum należą bowiem: Wielki Czwartek (od Mszy Wieczerzy Pańskiej), Wielki Piątek (z Liturgią Męki Pańskiej) i Wigilia Paschalna, która, należąc już do Niedzieli Zmartwychwstania, jest wierzchołkiem najwyższym – Uroczystością nad uroczystościami. Czytaj dalej

  Spowiedź przedświąteczna

  spowiedź_WT_2017

  Zachęcamy, by pojednać się z Panem Bogiem, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, aby jak najobficiej skorzystać z łask, które Pan Bóg przygotował dla każdego na ten czas.
  Czytaj dalej

  1% na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

  01

  Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. To kapucyńskie dzieło, które od 10 lat niesie pomoc najuboższym, głównie osobom bezdomnym. Jego misją jest pomoc w wychodzeniu z sytuacji bezdomności.

  Na krawędzi wieczności

  rek_oaza_2107 (39)

  W tym roku podczas ferii zimowych wspólnota oazowa z naszej parafii wybrała się na rekolekcje do Krościenka nad Dunajcem – miejsca bardzo bliskiego każdemu oazowiczowi. Rekolekcje przebiegały pod hasłem: Na krawędzi wieczności…