• limetorrent
 • Kapucyni – Krosno
  LOADING
 • kickass torrent
 • 

  logo2

  Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

 • extra torrent
 • Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

  czuwanie
  W sobotni wieczór poprzedzający Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (3 czerwca) zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 22.30.

  Czytaj dalej

  Program Triduum Paschalnego

  triduum_2017
  Trzy święte dni

  Gdyby porównać przeżywanie roku liturgicznego do górskiej wspinaczki, to Święte Triduum Paschalne trzeba by nazwać zdobyciem najwyższego szczytu. Jest to jeden „szczyt” o trzech wierzchołkach. Do Triduum należą bowiem: Wielki Czwartek (od Mszy Wieczerzy Pańskiej), Wielki Piątek (z Liturgią Męki Pańskiej) i Wigilia Paschalna, która, należąc już do Niedzieli Zmartwychwstania, jest wierzchołkiem najwyższym – Uroczystością nad uroczystościami. Czytaj dalej

  Spowiedź przedświąteczna

  spowiedź_WT_2017

  Zachęcamy, by pojednać się z Panem Bogiem, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, aby jak najobficiej skorzystać z łask, które Pan Bóg przygotował dla każdego na ten czas.
  Czytaj dalej

  1% na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

  01

  Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. To kapucyńskie dzieło, które od 10 lat niesie pomoc najuboższym, głównie osobom bezdomnym. Jego misją jest pomoc w wychodzeniu z sytuacji bezdomności.

  Na krawędzi wieczności

  rek_oaza_2107 (39)

  W tym roku podczas ferii zimowych wspólnota oazowa z naszej parafii wybrała się na rekolekcje do Krościenka nad Dunajcem – miejsca bardzo bliskiego każdemu oazowiczowi. Rekolekcje przebiegały pod hasłem: Na krawędzi wieczności…

  Zwycięstwo w turnieju halowym

  1

  W czasie tegorocznych ferii zimowych odbył się VII halowy turniej piłki nożnej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza. Nasi ministranci odnieśli w nim sukces. Jedna drużyna zajęła trzecie miejsce, a druga zwyciężyła w rozgrywkach.

  Koncert kolęd

  gaudete

  Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd, który odbędzie się 8 stycznia, o godz. 16.30. Podczas koncertu wystąpią: Schola kapucyńska, uczniowie Szkoły Muzycznej i inni wykonawcy.

  Kolęda 2017

  koleda

  W dniach od 2 do 23 stycznia będziemy składać wizytę duszpasterską w domach naszej parafii. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

  Spowiedź przedświąteczna

  spowiedź

  Zachęcamy do duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez przystąpienie do sakramentu pojednania, aby jak najobficiej skorzystać z łask, które Pan Bóg przygotował dla nas na ten czas.

  Warsztaty muzyczne

  warsztaty-muzyczne-2016

  W dniach od 18 do 20 listopada w naszej parafii odbędą się warsztaty muzyczne dla chórzystów. Prowadził je będzie znany krakowski muzyk pan Piotr Pałka. Zapisy będą prowadzone do 15 listopada. Serdecznie zapraszamy!