Misje Parafialne – program

misje

Gorąco zachęcamy  do zaangażowania się w przeżycie Misji Parafialnych, które potrwają do przyszłej niedzieli włącznie. To szczególny czas działania Pana Boga, kiedy to bardzo obficie będzie kierował do nas swoje Słowo. Skorzystajmy z łaski, jaką w tych dniach Pan Bóg chce dać każdemu z nas i zachęćmy do tego naszych bliskich i znajomych.

Kazania misyjne głoszone będą dzisiaj i w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Natomiast w dni powszednie na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30. Oprócz tego w czasie Misji będziemy mogli słuchać dodatkowych katechez i uczestniczyć w specjalnych nabożeństwach. Szczególny czas modlitewnego czuwania będzie miał miejsce każdego dnia wieczorem. Będziemy go rozpoczynać o godz. 18.00 nabożeństwem czerwcowym, a kończyć o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. W tym czasie będzie miała także miejsce Msza św. z kazaniem misyjnym, dodatkowa katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek o godz. 19.30 odbędzie się Katecheza dla młodych.

We wtorek, przychodząc na Mszę św., weźmy ze sobą z naszych domów Pismo Święte. Tego dnia o godz. 10.00 odbędzie się także Nabożeństwo dla chorych i osób w podeszłym wieku zawierające katechezę i udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Pomóżmy chorym i starszym członkom naszych rodzin dotrzeć na to nabożeństwo. O godz. 17.00 będzie Nabożeństwo dla rodzin z małymi dziećmi z namaszczeniem olejem św. Feliksa i błogosławieństwem dzieci; o godz. 19.30 Katecheza dla cierpiących duchowo i fizycznie, a po niej adoracja z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W środę o godz. 10.00 i 19.30 odbędzie się Katecheza dla małżonków połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

W czwartek o godz. 19.30 będzie głoszona Katecheza dla singli i osób samotnych. W środę i czwartek odbywać się będą także rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej w następującym porządku: klasy I – III o godz. 9.00 w szkole, klasy IV-VI o godz. 11.00 w kościele i klasy VII, VIII oraz gimnazjum o godz. 12.30 w kościele.

W piątek przynieśmy ze sobą do kościoła krzyże z naszych domów. Tego dnia o godz. 10.00 odbędzie się na placu kościelnym Droga krzyżowa z Nabożeństwem pod krzyżem misyjnym. Jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego od godz. 9.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Od godz. 16.30 będzie dodatkowa możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 17.00 Msza św. O godz. 19.30 odbędzie się Modlitewny Wieczór Uwielbienia, który zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

W sobotnie popołudnie, w godzinach od 13.00 do 18.00 zapraszamy do naszego klasztornego ogrodu na piknik parafialny. Będzie to okazja do spędzenia mile czasu pośród zieleni, przy grillu, na luźnych rozmowach. Dla dzieci będą przygotowane zabawy oraz dla wszystkich możliwość wejścia za klauzurę i zwiedzenia klasztoru. Prosimy parafian o upieczenie na tę okazję ciast, które można przynosić do klasztoru przez cały  piątek oraz  w sobotę do południa.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego w sobotni wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 23.00. W niedzielę podczas każdej Mszy św. dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego przynieśmy ze sobą do kościoła świece. Taca zbierana tego dnia zostanie przekazana Ojcom Misjonarzom na potrzeby ich wspólnot zakonnych. Szczegółowy program misji znajduje się na banerze przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz na folderach, które można zabrać ze sobą, wyłożonych w kościele z tyłu ławek. Poszczególne nauki misyjne będą nagrywane i udostępniane na stronie internetowej parafii, aby dać możliwość ich wysłuchania osobom, które nie będą mogły być obecne w kościele.

Program Misji Parafialnych

Folder - 2 str.