logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

3. We wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. z przekazaniem światełka betlejemskiego przez harcerzy.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą dwaj nasi bracia: br. Dariusz Korman – w środę 19 grudnia oraz br. Zenon Pieprzak – w sobotę 22 grudnia. Zapraszamy w te dni na Msze św. w intencji Solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszych indywidualnych modlitwach.

5. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece.

6. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez przystąpienie do sakramentu pojednania. Jednocześnie prosimy, by nie zwlekać ze spowiedzią do ostatniej chwili. Na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi. Od poniedziałku do soboty będziemy spowiadać od 6.00 do 19.00, natomiast w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Spowiedzi dekanalne odbywać się będą: w piątek u Ojców Franciszkanów, a w sobotę w Parafii Św. Ducha, w Farze i w Parafii św. Piotra i Jana.

7. W tym tygodniu, ze względu na spowiedź, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

9. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Prezydent Krosna zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na Wigilię, połączoną z dzieleniem się opłatkiem i kolędowaniem, która odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia o godz. 16.00, na krośnieńskim Rynku.

11. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

2. Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

2. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, a szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece. Natomiast o godz. 5.00 rano zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

3. Zakończenie katechez dla młodzieży i dorosłych odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia o godz. 19.00 w Domu katechetycznym. Będzie na nim obecny Ks. Abp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Wspomnienie św. Łucji; w piątek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Za tydzień ukaże się grudniowy, świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań.

7. Również za tydzień, na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie zaprasza na koncert duetu akordeonowego Zimka – Ochwat. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznościTeresa Rygiel z ul. Kapucyńskiej, lat 88; Kazimierz Frączek z ul. Szarych Szeregów, lat 81 oraz Aleksander Wojtoń z ul. Podchorążych, lat 71. Wieczne odpoczywanie…

1. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie liturgicznego okresu Adwentu, a jednocześnie naszych parafialnych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi br. Zbigniew Sawczuk – kapucyn posługujący na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30. Przed kościołem można dziś złożyć u br. Zbigniewa ofiarę na potrzeby chrześcijan na Ukrainie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. W sobotę, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Między 12.00 a 13.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę w Godzinie Łaski. O godz. 18.00 odbędą się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, natomiast o godz. 18.30 uroczysta Msza św., na której dokonamy odnowienia Aktu poświęcenia się Niepokalanej.

4. Zachęcamy do zaangażowania się w Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, której pierwsza sesja odbędzie się w przyszły weekend. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

5. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.30 zapraszamy na Roraty, natomiast od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

6. Jeszcze w tym tygodniu, w poniedziałek i czwartek, zapraszamy o godz. 19.00 do Domu Katechetycznego na katechezy dla młodzieży i dorosłych. W przyszły poniedziałek na zwieńczeniu katechez będzie obecnyabp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

7. Nasi bracia zakonni zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Zostaną one przeznaczone na zakup systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni w kościele. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatek, to można go nabyć w zakrystii.

8. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, w ramach parafii oferowane będą darmowe porady prawne, z których będzie można skorzystać w każdą środę od godz. 16.00 do 17.30 w Domu katechetycznym. Zakres świadczonej pomocy dotyczyć będzie wszystkich dziedzin prawa z wyjątkiem spraw rozwodowych.

9. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Przedstawiciele krośnieńskiego Hospicjum rozprowadzają dziś po Mszach św. świąteczne pierniki i kwestują na rzecz Hospicjum.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. Tato.net zaprasza na warsztaty dla ojców „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Szczegóły na plakacie.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

1. Nasi bracia zakonni rozpoczęli już roznoszenie opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Chodzą od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00, a w sobotę od 15.00 do 20.00. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni w kościele.

2. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiegow piątek – Święto św. Andrzeja Apostoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się liturgiczny okres Adwentu, a także parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je br. Zbigniew Sawczuk – kapucyn posługujący na Ukrainie.

5. Za tydzień o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

6. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania się gospodarzy, którzy chcieliby przyjąć u siebie małą grupę domową. Inauguracja spotkań zaplanowana jest na początek grudnia. W najbliższych dniach skontaktujemy się z wszystkimi chętnymi.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8. Ogłoszenia spoza parafii: Prezydent Miasta Krosna informuje o możliwości głosowania przez internet na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tato.net zaprasza na warsztaty dla ojców „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wiecznościMariusz Machowski z ul. Mickiewicza, lat 61. Wieczne odpoczywanie

32. Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas braci z referatu powołaniowego naszej prowincji wraz z naszym parafianinem Bartoszem Ekertem, którzy będą dzielić się doświadczeniem swojego powołania.

2. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

3. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, podczas której jeden z członków tej wspólnoty złoży swoją profesję wieczystą.

4. Również za tydzień ukażę się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30.

6. Różaniec wypominkowy za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.

7. Zapraszamy do udziału w katechezach dla młodzieży i dorosłych, które odbywają się w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

8. Trwają zapisy na spotkania Małych Grup Domowych. Cieszymy się z rejestracji gospodarzy pierwszych grup i równocześnie zachęcamy do tego kolejne osoby. Chęć zostania gospodarzem lub uczestnikiem takiej grupy można zgłosić poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na wyłożonych w kościele ulotkach i dostarczenie go do parafii. Szczegółowe informacje na temat zapisów i przebiegu spotkań są dostępne na naszej stronie internetowej.

9. Wspólnota Pneumatofora zaprasza do włączenia się do akcji „Pomóż sobie, pomóż innym, która polega na ofiarowaniu odpustu zupełnego za siebie lub za zmarłych poprzez rozważenie w każdą niedzielę listopada dowolnego fragmentu Pisma Świętego. Szczegóły na plakacie.

10. W dniach od 16 do 18 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne adresowane dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje wokalne zdolności, zwłaszcza chórzystów i instrumentalistów. Będzie je prowadzić dyrygentka i kompozytorka pani Urszula Rogala. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Głosu Ojca Pio”.

32. Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas braci z referatu powołaniowego naszej prowincji wraz z naszym parafianinem Bartoszem Ekertem, którzy będą dzielić się doświadczeniem swojego powołania.

2. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

3. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, podczas której jeden z członków tej wspólnoty złoży swoją profesję wieczystą.

4. Również za tydzień ukażę się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30.

6. Różaniec wypominkowy za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.

7. Zapraszamy do udziału w katechezach dla młodzieży i dorosłych, które odbywają się w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

8. Trwają zapisy na spotkania Małych Grup Domowych. Cieszymy się z rejestracji gospodarzy pierwszych grup i równocześnie zachęcamy do tego kolejne osoby. Chęć zostania gospodarzem lub uczestnikiem takiej grupy można zgłosić poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na wyłożonych w kościele ulotkach i dostarczenie go do parafii. Szczegółowe informacje na temat zapisów i przebiegu spotkań są dostępne na naszej stronie internetowej.

9. Wspólnota Pneumatofora zaprasza do włączenia się do akcji „Pomóż sobie, pomóż innym, która polega na ofiarowaniu odpustu zupełnego za siebie lub za zmarłych poprzez rozważenie w każdą niedzielę listopada dowolnego fragmentu Pisma Świętego. Szczegóły na plakacie.

10. W dniach od 16 do 18 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne adresowane dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje wokalne zdolności, zwłaszcza chórzystów i instrumentalistów. Będzie je prowadzić dyrygentka i kompozytorka pani Urszula Rogala. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Głosu Ojca Pio”.

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła – 28 października 2018 r.

1. W czwartek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odbywać się będą według porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Tego dnia za nawiedzenie kościoła lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Taki odpust można zyskać także za nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych, od 1 do 8 listopada włącznie. Trzeba w tym celu spełnić również pozostałe, zwyczajne warunki odpustu.

2. W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny oraz pierwszy piątek miesiąca. Wszystkie Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w intencji zmarłych, których imiona wierni wypisali na kartkach wypominkowych. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. O godz. 18.00 zapraszamy także na uroczyste Nieszpory za zmarłych, natomiast o godz. 19.15 na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. Począwszy od soboty 3 listopada, codziennie o godz. 18.00 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

5. W dniach od 16 do 18 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne adresowane dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje wokalne zdolności, zwłaszcza chórzystów i instrumentalistów. Będzie je prowadzić dyrygentka i kompozytorka pani Urszula Rogala. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

6. Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta w Krośnie informuje, że 1 listopada na krośnieńskim cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego, członkowie i sympatycy Towarzystwa przeprowadzą kwestę na rzecz prowadzonej „Kuchni dla Ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych.

7. Władze Krosna zapraszają do udziału w projekcie, w ramach którego można wyposażyć dom w kolektory słoneczne do ogrzewania wody. Szczegóły w gablocie.

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła – 28 października 2018 r.

1. W czwartek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odbywać się będą według porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Tego dnia za nawiedzenie kościoła lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Taki odpust można zyskać także za nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych, od 1 do 8 listopada włącznie. Trzeba w tym celu spełnić również pozostałe, zwyczajne warunki odpustu.

2. W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny oraz pierwszy piątek miesiąca. Wszystkie Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w intencji zmarłych, których imiona wierni wypisali na kartkach wypominkowych. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. O godz. 18.00 zapraszamy także na uroczyste Nieszpory za zmarłych, natomiast o godz. 19.15 na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. Począwszy od soboty 3 listopada, codziennie o godz. 18.00 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

5. W dniach od 16 do 18 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne adresowane dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje wokalne zdolności, zwłaszcza chórzystów i instrumentalistów. Będzie je prowadzić dyrygentka i kompozytorka pani Urszula Rogala. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

6. Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta w Krośnie informuje, że 1 listopada na krośnieńskim cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego, członkowie i sympatycy Towarzystwa przeprowadzą kwestę na rzecz prowadzonej „Kuchni dla Ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych.

7. Władze Krosna zapraszają do udziału w projekcie, w ramach którego można wyposażyć dom w kolektory słoneczne do ogrzewania wody. Szczegóły w gablocie.

27. Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pozyskuje środki na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusawe wtorek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiejw środę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiegow czwartek – Święto św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Sokołowski. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach; w sobotę – Wspomnienie św. Jana Kantego.

4. Ojcowie Franciszkanie zapraszają naszą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy przed Obrazem Matki Bożej Murkowej i na Mszę św. w najbliższy wtorek o godz. 17.00.

5. W ramach obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na program słowno-muzyczny przygotowany przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie, który będzie miał miejsce we wtorek 16 października o godz. 17.00 w sali Ojca Pio.

6. W najbliższą środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W kościele są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie, bez odmiany. Wypełnione kartki można składać w zakrystii.

8. Ogłoszenia spoza parafii: Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. w intencji mężczyzn. Siostry Klawerianki zapraszają wszystkich przyjaciół misji na spotkanie z misjonarką pracującą w Zambii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

27. Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1. Młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza dziś przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Wspomnienie św. Serafina z Montegranaro; w sobotę – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

4. Za tydzień ukaże się październikowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz.18.00. Dzieci natomiast mają swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

6. Ogłoszenia spoza parafii: W przyszłą sobotę w Kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Prezydent Krosna zaprasza osoby starsze do udziału w III Krośnieńskim Sejmiku Senioralnym. Ojcowie Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają na rekolekcje trzeźwościoweStowarzyszenie rodziców dzieci z autyzmem ostrzega przed oszustami, którzy, podszywając się pod ich fundację, nachodzą mieszkańców Krosna i wyłudzają pieniądze. Szczegóły na plakatach

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksandra Balcerzak z ul. Oficerskiej, lat 80 oraz Józef Masłyk z ul. Oficerskiej, lat 78.

26. Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

1. Witamy serdecznie wśród nas br. Jerzego Urama, który już dołączył do naszej klasztornej i parafialnej wspólnoty. Życzymy mu prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, a zwłaszcza członków wspólnot franciszkańskich, zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień wcześniej, w środę o godz. 19.15, odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka, tzw. „Transitus, przygotowane przez Młodzież Franciszkańską „TAU”; w piątek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

3. Pierwszy po wakacjach cykl Katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w najbliższą środę o godz.00 w Domu katechetycznym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Zapraszamy również na Modlitewny Wieczór Uwielbienia o godz. 19.15. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

5. Za tydzień w niedzielę: dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie do Domu katechetycznego; o godz. 15.00 dodatkowa Msza święta z udziałem Żywego Różańca; natomiast młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

6. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu. Wspólnie będziemy to czynić podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz.18.00. Dzieci będą miały swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

7. Od października dokonujemy również zmian w układzie porannych nabożeństw odprawianych po Mszy św. o godz. 9.00. Nabożeństwo do Matki Bożej zostaje przeniesione z środy na sobotę, która jest dniem Jej dedykowanym. W środę natomiast, w dniu poświęconym św. Józefowi, wprowadzamy nabożeństwo do św. Józefa, a w czwartek nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, w intencji nowych powołań. Bez zmian pozostaje nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek, do św. Antoniego we wtorek oraz do Miłosierdzia Bożego w piątek.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Jamrogowicz z ul. Podchorążych, lat 78 oraz Piotr Głowiński z ul. Wojska Polskiego, lat 56.

25. Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy br. Robertowi Kozłowskiemu za jego posługę, poprzez którą pomógł nam w przeżyciu jubileuszu przejścia św. Ojca Pio do domu Ojca oraz otrzymania przez niego stygmatów.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Wspomnienie św. Wacława; w sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Michał Kiełbasa. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania. Wystarczy obecność jednego z rodziców.

4. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września, informujemy, że autokar będzie podstawiony o godz. 6.45 na przystanku przy ul. Legionów.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

6. Siostry Jezusa Miłosiernego z Krosna zapraszają do włączenia się do ogólnoświatowego wydarzenia: „Koronka na ulicach miast świata” i zachęcają do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na krośnieńskim Rynku w piątek 28 września o godz. 15.00.

7. RCKP zaprasza na koncert: „Pasja Janowa według Bacha” w sobotę 29 września o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wanda Majda z ul. Powstańców Warszawskich, lat 69; Jan Pawluś z ul. Powstańców Warszawskich, lat 78 oraz Jan Jurczak z ul. Oficerskiej, lat 75. Wieczne odpoczywanie…

8. Przy okazji wspomnienia św. Ojca Pio chcemy przypomnieć o działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – największego kapucyńskiego dzieła charytatywnego, które troszczy się o najuboższych. Za ławkami znajdują się książeczki ze świadectwami osób wychodzących z bezdomności. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

24. Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą trzej nasi bracia: w piątek – br. Mateusz Skoczylas , w sobotę – br. Tomasz Olejnik oraz w niedzielę br. Bogusław Starzec. Zapraszamy w te dni na Msze św. w intencji Solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka; we wtorek – Święto św. Stanisława Kostki; w piątek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W niedzielę 23 września przypada 50-ta rocznica śmierci św. Ojca Pio. W ramach świętowania tego jubileuszu przeżywać będziemy specjalne triduum, które poprowadzi Robert Kozłowski, kapucyn ze Stalowej Woli. Rozpocznie się ono w piątek Mszą św. o godz. 18.30. W sobotę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą okolicznościowe kazania, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Przez całą niedzielę br. Robert będzie głosił nam Słowo Boże. Tego dnia włączymy się również w ogólnopolską akcję pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”, dlatego na koniec każdej Mszy św. pomodlimy się dziesiątką różańca w intencji naszych bliskich cierpiących w czyśćcu.

5. Żywy Różaniec zaprasza na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii z podaniem telefonu kontaktowego.

6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

7. Zaproszenia spoza parafii: Ojcowie Franciszkanie zapraszają na pielgrzymkę autokarową „W poszukiwaniu wiary przodków” oraz na Mszę św. w intencji mężczyzn. Siostry Józefitki organizują comiesięczne skupienie dla dziewcząt, a RCKP zaprasza na koncert „Pasja Janowa według Bacha”. Szczegóły tych ogłoszeń znajdują się w gablocie.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Krzysik z ul. Oficerskiej, lat 87 oraz Adam Ferenc z ul. Szarych Szeregów, lat 92. Wieczne odpoczywanie…

23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1.  W najbliższy piątek 14 września będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. W dobrym przeżyciu tego wydarzenia pomoże nam ks. Krzysztof Kwieciński, proboszcz parafii w Iskrzyni, który na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie głosił Słowo Boże, a o godz. 18.30 będzie przewodniczył uroczystej liturgii. Po tej Mszy św., ok. godz. 19.30, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta, która przejdzie sprzed kościoła pod Krzyż papieski. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy ponadto: w środę 12 września – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Murkowej, patronki Krosna, główne uroczystości u franciszkanów o godz. 17.00w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 3. Młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00.

 4. Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 13.30.

 5. W przyszłą niedzielę ukaże się wrześniowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

 6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

 7. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w czwartek 13 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 9.00, koszt 12 zł., zapisy w zakrystii.

 8. Zapraszamy na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Zapisy w zakrystii z podaniem telefonu kontaktowego.

 9. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o 6.30, koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

 10. Szlachetna Paczka zaprasza wolontariuszy z Krosna do realizacji 18 edycji projektu. Zgłoszenia chętnych do końca września. Informacje na www.superw.pl.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Janina Gawron z ul. Krzywej lat 87 Krystyna Nowak z ul. Powstańców Warszawskich lat 63..Wieczne odpoczywanie

22. Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

1. Jutro ma miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla uczniów z klas I – VI szkoły podstawowej, ich rodziców oraz nauczycieli, natomiast o godz. 9.00 z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz trzeciej gimnazjum.

2. Po wakacyjnej przerwie, wznawiamy od jutra odprawianie stałych nabożeństw, ale o zmienionej porze. Ze względu na dotychczasową małą ilość ich uczestników, odbywać się one będą teraz bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00. Przypominamy, że w poniedziałki jest to nabożeństwo do św. Ojca Pio, we wtorki do św. Antoniego, w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia Bożego. Godzina nabożeństw okresowych, takich jak majowe, czerwcowe i październikowe nie ulegnie zmianie i będą się one odbywać nadal o 18.00.

3. Kancelaria parafialna po wakacjach czynna jest w środy i czwartki w godz. od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do 12.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałekWspomnienie św. Grzegorza Wielkiego; w sobotęŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. W bieżącym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

6. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego, które odbędzie się w sobotę 8 września, o godz. 15:30, w salce św. Leopolda w Domu katechetycznym.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w Domu katechetycznym. Prosimy także o obecność jednego z rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce spotkanie do bierzmowania młodzieży klas ósmych szkoły podstawowej.

8. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich chętnych chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, na spotkanie organizacyjne, w przyszłą niedzielę 9 września, po Mszy św. o 10:30, w Domu katechetycznym.

9. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w czwartek 13 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 9.00. Koszt 12 zł, zapisy w zakrystii.

10. Zapraszamy na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii z p