logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

11. Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, aż do czwartku włącznie, w trakcie nabożeństw o godz. 18.00 odbywają się w naszym kościele procesje eucharystyczne. Zapraszamy do udziału w nich dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz chłopców dzwoniących dzwonkami. W czwartek po nabożeństwie odbędzie się także błogosławieństwo wianków.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna.

– w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek 23 czerwca odbędą się Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: o godz. 8.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14, a o godz. 9.00 dla młodzieży z Gimnazjum nr 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież, jak również grono pedagogiczne i rodziców.

5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 16.30 do kaplicy krośnieńskiego hospicjum, a w niedzielę o godz. 13.30 do naszego kościoła.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Cieklina oraz do Dobryni, gdzie znajduje się kopia Całunu Turyńskiego. Wyjazd spod klasztoru w sobotę 24 czerwca, o godz. 9.00. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

7. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie.

8. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. FranciszkaAsyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Akcja Charytatywna „Pomagam Ci” zaprasza wszystkie osoby niezadowolone z rozliczeń kosztów ogrzewania i ubytków wody na spotkanie do sali Ojca Pio, w środę o godz. 19.00.

10. Za tydzień ukaże się czerwcowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stefania Stalmach z ul. Staszica, lat 88. Wieczne odpoczywanie

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.

1. Dziękujemy Męskiemu Kwartetowi Wokalnemu „Wyszywanka” z Ukrainy za śpiew podczas liturgii. Po Mszy św. na placu kościelnym będzie można nabyć płyty z utworami zespołu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek – Święto św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 odbędzie się comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Łukasz Staszewski. Po Mszy św. w sali Ojca Pio odbędzie się spotkanie z p. Maciejem Łopińskim – dyrektorem gabinetu Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 12.00 ze względu na trwającą procesję. Procesja Bożego Ciała ulicami miasta wyruszy z Kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30. Wszystkich wiernych zachęcamy do licznego w niej udziału. Trzeci ołtarz będzie znajdował się na naszym placu kościelnym. Polne i ogrodowe kwiaty do jego wystroju można przynosić w środę do zakrystii.

– w sobotę – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. O godz. 8.00 odbędzie się Msza św. z udziałem Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta z okazji „Roku św. Brata Alberta”.

3. W Boże Ciało organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha, który jest muzyczno-modlitewnym uwielbieniem Pana Boga. Zbiórka przy bramie klasztornej o godz. 16.00, powrót ok. godz. 1.00 w nocy. Koszt 15 zł, zapisy wraz z opłatą w zakrystii.

4. Począwszy od czwartku, przez całą Oktawę Bożego Ciała, w trakcie nabożeństw o godz. 18.00 odbywać się będą procesje eucharystyczne. Zapraszamy do udziału w nich dziewczynki sypiące kwiaty oraz dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

6. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie.

7. Młodzież Franciszkańska Tau, działająca przy naszej parafii, zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. FranciszkaAsyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

8. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza w sobotę 24 czerwca na pielgrzymkę do Cieklina oraz do Dobryni, w której znajduje się kopia Całunu Turyńskiego. Wyjazd o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Komborni odbędzie się uroczysta intronizacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, którego koronacja ma miejsce dzisiaj w Miejscu Piastowym.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ewa Krzysztof z ulicy Podchorążych, lat 43 oraz Marek Głowiński z ulicy Wojska Polskiego, lat 73. Wieczne odpoczywanie…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Wraz z dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w liturgii Okres Wielkanocny.

2. Witamy wśród nas braci z naszego zakonnego seminarium w Krakowie, którzy przez najbliższe trzy tygodnie będą przebywać w naszym klasztorze, przeżywając tzw. drugi nowicjat.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W miesiącu czerwcu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

5. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

6. W Boże Ciało, 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha, który jest muzyczno-modlitewnym uwielbieniem Pana Boga. Zbiórka przy bramie klasztornej o godz. 16.00, powrót ok. godz. 1.00 w nocy. Koszt 15 zł, zapisy w zakrystii.

7. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Młodzież Franciszkańska Tau, działająca przy naszej parafii, zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają dziś do udziału w Jarmarku Franciszkańskim.

10. Od piątku do soboty odbywać się będą w naszym mieście uroczyste obchody 20. rocznicy papieskiej pielgrzymki Jana Pawła II do Krosna. W sobotę o godz. 16.00 w Sanktuarium Jan Pawła II odbędzie się uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 14.15 z kościoła farnego wyruszy procesja światła. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

11. Oratorium Księży Michalitów organizuje w sobotę imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie

12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Miejscu Piastowym odbędzie się Uroczystość Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz Obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Helena Mołda z ul. Oficerskiej, lat 85. Wieczne odpoczywanie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na ewangelizację prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne w Parku Jordanowskim, natomiast o godz. 17.00 na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich.

2. We wtorek 30 maja abp Józef Michalik udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas Mszy św., która będzie celebrowana wyjątkowo o godz. 18.00. Z tego względu nie będzie tego dnia nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotni wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne z udziałem scholi kapucyńskiej.

5. Za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca.

6. W miesiącu czerwcu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00.

7. Od 1 czerwca przez trzy tygodnie będą przebywać w naszym klasztorze bracia z naszego zakonnego seminarium w Krakowie, którzy przeżywać będą tzw. drugi nowicjat.

8. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają za tydzień do udziału w Jarmarku Franciszkańskim. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. Księża Michaliciw Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą naukiw prowadzonym przez siebie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

11. Zachęcamy do nabycia majowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Stasik z ul. Lenarta, lat 65; Janusz Lipiński z ul. Powstańców Warszawskich, lat 80 oraz Jan Krowicki z ul. Wojska Polskiego, lat 78. Wieczne odpoczywanie

6. Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożonej dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu;

+ w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

+ w piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać podczas wieczornych Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

4. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w kaplicy krośnieńskiego hospicjum we wtorek o godz. 16.30.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich.

6. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Waśko z ulicy Mickieiwcza, lat 71 oraz Janusz Stępek z ul. Powstańców Warszawskich, lat 73. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

1. Dzisiaj odbywa się w naszym kościele Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00.Natomiast od poniedziałku do piątku dzieci pierwszo-komunijne będą przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc w dodatkowych Mszach św. o godz. 17.00.

2. Dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii św. zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski;

+ w czwartek – Święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna. Tego dnia wszystkie dzieci zapraszamy do kościoła o godz. 17.00 na Mszę św. połączoną z namaszczeniem olejem św. Feliksa.

4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego.

6. Wspólnota Caritas w Krośnie zaprasza dzisiaj od godz. 16.00 na festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Rodzin, który odbędzie się koło lotniska.

7. Od 19 maja w kinie przy ul. Bieszczadzkiej będzie można obejrzeć film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”, opowiadający o sile modlitwy różańcowej.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń w sobotę 20 maja o godz. 11.00. Początek w Sanktuarium św. Biskupa Pelczara w Korczynie, zakończenie w ruinach Zamku Odrzykońskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

4. Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszych indywidualnych modlitwach. Bratu Adamowi dziękujemy za to, że podzielił się z nami doświadczeniem swojego powołania. Po Mszy św. można złożyć u niego ofiarę na potrzeby naszego kapucyńskiego seminarium w Krakowie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

+ w czwartek – Wspomnienie św. Ignacego z Laconi, kapucyna;

+ w piątek – Wspomnienie św. Leopolda Mandicia,

3. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej odbędzie się w środę 10 maja o godz. 18.30. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Wojciech Sabik.

4. W przyszłą sobotę 13 maja przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Dla jej uczczenia zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na specjalne nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i różańcem wynagradzającym.

5. W przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 7.30 będzie przewodniczył Krzysztof Turek, poprzedni proboszcz i gwardian krośnieński, który świętuje jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji jubilata.

6. Za tydzień odbędzie się w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00. Wiernych, którzy zazwyczaj przychodzą na te Msze św. prosimy o wybranie innych godzin, aby udostępnić miejsce w kościele dla dzieci i ich rodzin.

7. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93.

8. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na oazy wakacyjne. Więcej informacji znajduje się na plakacie i na ulotkach

9. Prezydent Miasta Krosna informuje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych dla mieszkanek Krosna oraz zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rower pomaga”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

10. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje w czasie wakacji w Rakszawie kolonie dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat, pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Składana ofiara za uczestnika, za tygodniowy pobyt z wyżywieniem, to kwota 100 zł. Zapisy do 15 maja w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Niedzieli” oraz „Głosu Ojca Pio”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Maria Kurek z ulicy Oficerskiej, lat 71. Wieczne odpoczywanie

3. Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

+ w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia w Kościele Farnym w Krośnie o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Krosna z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-g Maja. Poprzedzi ją Organowy Koncert Patriotyczny o godz. 8.30. Natomiast o godz. 18.00 w Kościele Ojców Franciszkanów odbędzie się Wieczór Poezji i Pieśni „Ave Maria”.

+ w czwartek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika;

+ w sobotę – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

2. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. W miesiącu maju zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. Za tydzień w niedzielę, o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej.

4. W przyszłą „Niedzielę Dobrego Pasterza”, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, będziemy gościć kleryka z naszego zakonnego seminarium duchownego w Krakowie, który podzieli się z nami doświadczeniem swojego powołania, a po Mszach św. będzie kwestował na rzecz seminarium.

5. Za tydzień o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

6. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje w czasie wakacji w Rakszawie kolonie dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat, pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Składana ofiara za uczestnika, za tygodniowy pobyt z wyżywieniem, to kwota 100 zł. Zapisy do 15 maja w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

2. Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 23 kwietnia 2017 r.

1. O godz. 15.00 zapraszamy dziś do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

2. Młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza na placu kościelnym wypieki domowe. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

3. Przy ołtarzu głównym znajduje się kosz na skarbonki miłosierdzia Caritas z ofiarami pochodzącymi z wyrzeczeń wielkopostnych.

4. Do skarbony znajdującej się pod chórem organowym można dziś składać ofiary na rzecz ofiar wojny w Syrii.

5. Zakończyliśmy już prace remontowe w zakrystii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym było możliwe ich przeprowadzenie. Na pokrycie kosztów tej inwestycji zostanie jeszcze przeznaczona taca z trzeciej niedzieli maja i czerwca.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski;
  • we wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty
  • w sobotę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Halina Lipka z ulicy Powstańców Śląskich, lat 77. Wieczne odpoczywanie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

W tym radosnym czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa proszę przyjąć od naszej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Oby Zmartwychwstały Pan, przychodząc do Waszych serc i domów, napełnił je Swoją miłością, pokojem i radością. Niech stale towarzyszy Wam jego łaska.

1. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za przeżycia duchowe związane z obchodami Wielkiego Tygodnia. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza: Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi kapucyńskiej, harcerzom, młodzieży z grup duszpasterskich, panu organiście oraz osobom które wraz z br. Adamem wykonały dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne.

3. Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa jest przedłużone w liturgii na czas Oktawy Wielkanocy, która trwa przez osiem dni, aż do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

5. W najbliższy piątek z racji na Oktawę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia. Tego dnia można przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu głównym skarbonki miłosierdzia Caritas z ofiarami pochodzącymi z wyrzeczeń wielkopostnych, które zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym.

7. W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnoty oazowej będzie sprzedawać na placu kościelnym wypieki domowe. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 6.00 spod klasztoru. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do udziału w Spotkaniu Grup Modlitwy Ojca Pio i jego czcicieli z Podkarpacia, które odbędzie się w Osobnicy, w sobotę 29 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 spod klasztoru. Koszt 18 zł. Zapisy w zakrystii.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Eugeniusz Jędrusik z ulicy Bursaki, lat 91, Zofia Graba z Wojska Polskiego, lat 88. Wieczne odpoczywanie

Niedziela Palmowa – 9 kwietnia 2017 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne – trzy najświętsze dni w ciągu całego roku. Podczas nich w sposób wyjątkowy świętujemy najważniejsze wydarzenia i tajemnice naszej wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

+ Prosimy, aby kto jeszcze tego nie uczynił, pojednać się z Panem Bogiem poprzez sakramentalną spowiedź, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem Triduum. W tym roku w Wielką Środę nie będzie szczególnego dnia spowiedzi parafialnej, jak to było w ubiegłych latach, gdy kapłani z dekanatu spowiadali w naszym kościele. Zamiast tego, na czas przedświąteczny wprowadziliśmy całodniowy dyżur spowiedzi. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiadać będziemy od godz. 6.00 rano do 19.00. W Wielki Czwartek i Piątek od 6.30 do 17.00, a w Wielką Sobotę od 6.30 do 15.00. Spowiedź dekanalna odbywać się będzie we wtorek w Parafii Św. Ducha i u Ojców Franciszkanów, a w środę w Farze i w Parafii św. Piotra i Jana.

+ Gorąco zachęcamy do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego poprzez udział w liturgii, adorację i modlitewne czuwanie.

W Wielki Czwartek świętujemy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godz. 18.30 zgromadzimy się na jedynej tego dnia Mszy św. – Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowanej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, w której będziemy trwać na adoracji do godz. 24.00.

W Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Dla wyrażenia naszego zjednoczenia z Nim podejmujemy post ścisły, czyli ograniczenie ilościowe w spożyciu pokarmów – jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 6.30 będzie możliwość, aby trwać przy Panu Jezusie na adoracji w Ciemnicy, rozważając ostatnie chwile z Jego życia. O godz. 8.00 będziemy celebrować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię wraz z Godziną czytań. O godz. 15.00 – godzinie śmierci Chrystusa,  będziemy modlić się w Ciemnicy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie na placu przed kościołem odprawimy Drogę Krzyżową. Centralnym momentem w przeżywaniu tego dnia będzie Liturgia Męki Pańskiej, którą będziemy celebrować o godz. 18.30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w Grobie Pańskim. Adoracja będzie trwać przez całą noc i całą Wielką Sobotę aż do wieczornej liturgii. Postarajmy się, aby nawet na chwilę Pan Jezus nie pozostał sam. Od 22.30 do 24.00 do czuwania zapraszamy młodzież, a od 24.00 parafian mieszkających przy następujących ulicach:

od godz. 24.00 do 1.00 – ulice: Oficerska i Podchorążych;

od 1.00 do 2.00 – ulice: Powstańców Warszawskich i Powstańców Śląskich;

od 2.00 do 3.00 – ul. Mickiewicza;

od 3.00 do 4.00 – ulice: Wojska Polskiego i Szarych Szeregów;

od 4.00 do 5.00 – ulice:. Niepodległości, Lenarta i Krzywa;

od 5.00 do 6.00 – ulice: Staszica, Bursaki, Kapucyńska i Wisłocza.

Wielka Sobota to dzień, w którym trwamy w milczeniu przy Grobie Pańskim, rozważając dopiero co zakończoną Mękę Pana Jezusa i oczekując na Jego zmartwychwstanie. O godz. 8.00 będziemy modlić się Jutrznią z Godziną czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na placu kościelnym od godz. 9.00 do 17.00.

Liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już obchody Niedzieli Zmartwychwstania, rozpoczniemy o godz. 20.00 na placu przed kościołem. Przynosimy na nią świece. Procesja rezurekcyjna odbędzie się w niedzielę o godz. 6.00 rano, a bezpośrednio po niej będziemy celebrować uroczystą Mszę św. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy również do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne, o godz. 17.45.

2. W głębszym przeżyciu Triduum Paschalnego mogą nam pomóc specjalne katechezy liturgiczne, wprowadzające w liturgię poszczególnych dni. Będą one głoszone w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 17.00 w salce w Domu katechetycznym.

3. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Dzisiaj odbywa się kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.

5. Prezydent Miasta Krosna zaprasza w Wielką Sobotę o godz. 12.00 na krośnieński Rynek, gdzie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

6. Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie informuje, że wnioski o przyjęcie do szkoły są przyjmowane do 21 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

7. Zachęcamy do nabycia nowego, świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zbigniew Kulig z ulicy Niepodległości, lat 62. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

1. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Andrzejowi Wydrzyńskiemu za głoszenie nam dzisiaj Słowa Bożego i przybliżenie dzieła Koronacji Matki Bożej Pocieszenia Pani Komborskiej.

2. Na placu kościelnym są dzisiaj do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

4. Osoby chore i w podeszłym wieku, do których nie chodzimy w pierwsze piątki, a które chciałyby skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. przed świętami mogą to uczynić w najbliższy piątek. Należy zgłosić się na furcie lub telefonicznie do czwartku.

5. Od soboty 8 kwietnia, na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi, aby dać możliwość pojednania się z Panem Bogiem wszystkim, którzy będą tego pragnąć. Będziemy spowiadać od godz. 6.00 do 19.00, a w Niedzielę Palmową na wszystkich Mszach świętych. Jednocześnie prosimy, aby nie zwlekać ze spowiedzią do ostatniej chwili.

6. Uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę tragedii smoleńskiej odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę. O godz. 18.30 będzie celebrowana Msza św., której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Edward Szarek – Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami pamięci.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palm odbywać się będzie na wszystkich Mszach św., natomiast uroczysta procesja z palmami na Mszach św. o godz. 12.00 i 13.30.

8. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się za tydzień o godz. 15.00.

9. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie miała miejsce kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.

10. Składamy podziękowania osobom przynoszącym do klasztoru chleb dla konia używanego do  hipoterapii.

11. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Spotkanie Grup Modlitwy i czcicieli Ojca Pio z Podkarpacia do Osobnicy k. Jasła, w sobotę 29 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 spod klasztoru. Koszt 18 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd autokarem o godz. 6.00 spod klasztoru. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Prezydent Miasta Krosna zaprasza do udziału w wydarzeniu: „Rynek Krosna. Wielkanocne Serce Miasta”, w ramach którego w Niedzielę Palmową, o godz. 12.00, na krośnieńskim Rynku odbędzie się święcenie palm wielkanocnych. Szczegóły na plakacie.

14. Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie prowadzi zapisy do dwujęzycznej klasy siódmej z rozszerzonym językiem niemieckim i angielskim. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

15. Księża Michalici zapraszają do Miejsca Piastowego na rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji w dniach 6-8 kwietnia.

16. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza na spotkanie Forum Krośnieńskiego pt: „Postać Gabriela Wojniłłowicza na tle wojny polsko-szwedzkiej w XVII w.” , które odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 15.00 w auli PWSZ w Krośnie.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

18. Za tydzień ukaże się świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zenon Dudak z ul. Wojska Polskiego, lat 66. Wieczne odpoczywanie

4. Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

1. Młodzież Franciszkańska „Tau” sprzedaje przed kościołem ciastka. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

+ Droga Krzyżowa – w piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;

+ Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

3. W zakrystii są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa”.

6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie zaprasza na dzień otwarty 28 marca o godz. 17.00.

7. Księża Michalici zapraszają do Miejsca Piastowego na rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji w dniach 6-8 kwietnia.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Aleksander Sieczkowski z ul. Oficerskiej, lat 79. Wieczne odpoczywanie

3. Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Zenon Maszczyk, kapucyn z Tenczyna.Kazania rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej formy duchowego przygotowania do Wielkanocy. Z uwagi na rekolekcje w poniedziałek o godz. 19.10 nie będzie katechezy prowadzonej przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej. Kolejna katecheza odbędzie się w najbliższy czwartek.

2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na remont zakrystii.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

+ w poniedziałekUroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła świętego, a także naszej prowincji zakonnej.

+ w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Na bocznym ołtarzu św. Antoniego znajdują się deklaracje wraz informacjami na ten temat. W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczenia adopcyjnego.

5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w kaplicy krośnieńskiego hospicjum, a po niej na adorację w czwartek 23 marca o godz. 16.30.

6. Schola kapucyńska serdecznie zaprasza na warsztaty muzyczne wszystkich, którzy pragną razem z nią śpiewem uświetnić liturgię Triduum Paschalnego. Warsztaty rozpoczną się w przyszły piątek, 24 marca, o godz. 18.00, w sali świętego Franciszka, w Domu Katechetycznym i potrwają do soboty.

7. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 18.30 oprawę muzyczną będzie prowadziła Schola Chorału Gregoriańskiego, działająca przy naszej parafii.

8. Młodzież Franciszkańska „Tau” za tydzień przed kościołem będzie sprzedawała ciasto. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych młodzieży.

9. Nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież męską (16+) na wielkopostne dni skupienia do naszych domów w Katowicach i Zagórzu. Odbędą się on w dniach 23-26.03. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod nr telefonu: 795 451 233.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Krośnie informuje, że w terminie 24 – 31 marca 2017 r. trwać będzie nabór dzieci pięcioletnich i sześcioletnich (rocznik 2012 i 2011) do oddziału przedszkolnego.

11. W zakrystii są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Blicharczyk z ul. Bursaki, lat 75 oraz Zofia Bogacz – Fafuła, z ul. Wojska Polskiego, lat 91. Wieczne odpoczywanie

2. Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1. Do skarbony znajdującej się pod chórem organowym można dziś składać ofiary na wsparcie misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

2. W piątek 17 marca swoje imieniny obchodzi br. Patryk Jankiewicz. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi br. Zenon Maszczyk, kapucyn z Tenczyna.

4. Za tydzień o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. z udziałem wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont zakrystii.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

+ Droga Krzyżowa – w piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;

+ Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 informuje, że rozpoczął się nabór do klasy I (rocznik 2010 i 2011) na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń.

8. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami miasta w 360. rocznicę ocalenia Krosna, która odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 17.30. Natomiast 7 kwietnia zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakatach w gablocie.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Henryka Gołąbek, z ul. Wojska Polskiego, lat 83. Wieczne odpoczywanie

1. Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

+ Droga Krzyżowa – w piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;

+ Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy również na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano.

3. Dzisiaj harcerze na terenie naszego miasta prowadzą kwestę w imieniu Fundacji Niezłomni. Zebrane pieniądze, jak co roku, będą przeznaczane na odnajdywanie i ekshumacje poległych bohaterówżołnierzy niezłomnych, których miejsca pochówku wciąż w wielu przypadkach są nieznane.

4. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragedii smoleńskiej odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Jan Częczek. Po Mszy św. w sali św. Franciszka ks. Jan wygłosi konferencję pt.: „Posłannictwo Polski i Polaków we współczesnej Europie”.

5. W sobotę 11 marca rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Odmawiać ją będziemy podczas wieczornych Mszy św.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli i Głosu Ojca Pio.

8. Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia będziemy się przygotowywać do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą celebrowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Tego dnia wszystkie osoby powyżej 14-go roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast osoby od 18-go do 60-go roku życia zobowiązane są do postu ścisłego (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).

2. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagać specjalne nabożeństwa:

+ Droga Krzyżowa – w każdy piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;

+ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu, od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano, zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Pierwsza jutrznia odbędzie się już w czwartek 2 marca.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywać się będą w dniach od 19 do 22 marca, a poprowadzi je Zenon Maszczyk, kapucyn z Tenczyna.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W związku z tym wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W środę, 1 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W gablocie ogłoszeń znajduje się plakat z informacjami dotyczącymi jego krośnieńskich obchodów.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

9. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki miłosierdzia, które można zabrać ze sobą, by wrzucać do nich ofiary na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Ofiary te mają być owocem oszczędności pochodzących z rezygnacji z konkretnych przyjemności poczynionych w okresie Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy do kościoła po Wielkanocy i złożymy je jako dar ołtarza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Stanisława Trybiec z ul. Oficerskiej, lat 75. Wieczne odpoczywanie

7. Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego. Dotychczasowa kwota za ogrzewanie, za miesiące: listopad, grudzień i styczeń wyniosła 20 000 zł.

2. W środę, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. Zapraszamy do udziału w Katechezach Nowej Ewangelizacji głoszonych przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.10.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli.

6. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 26 lutego o godz. 10.30 w Krośnieńskiej Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych. Natomiast o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Obelisku Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.

7. W związku z reformą systemu edukacji Księża Michalici od 1 września otwierają Katolicką Szkołę Podstawową w Krośnie. Zapisy trwają do 10 marca. Szczegóły na plakacie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jan Gaj z ul. Staszica, lat 79. Wieczne odpoczywanie

6. Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

2. We wtorek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego.

4. Zapraszamy do udziału w Katechezach Nowej Ewangelizacji głoszonych przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.10.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. W dniach 24-27 lutego w Pustynach odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Zachęcamy do nabycia lutowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Bogdan Cieciura z ul. Mickiewicza, lat 68. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Zwykła – 5 lutego 2017 r.

1. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, prowadzone przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej, które będą się odbywać w najbliższych tygodniach w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
2. Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.
3. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragedii smoleńskiej odbędzie się w piątek 10 lutego o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Daniel Trojnar.
4. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego, poświęcony szczególnej modlitwie w intencji osób chorych. Starszych wiekiem i chorych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, na której udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym i starszym członkom swoich rodzin dotarcie na tę Mszę św.
5. Za tydzień o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
6. W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.
7. W miesiącu lutym Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 zaprasza dzieci sześcio i siedmioletnie letnie wraz z rodzicami na Dni Otwarte, które odbywać się będą w poniedziałki w godz. od 17.00 do 19.00.
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Głogowski z ul. Mickiewicza, lat 68; Kazimiera Inglot z ul. Powstańców Warszawskich, lat 65. Wieczne odpoczywanie…