logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

27. Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pozyskuje środki na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałekWspomnienie św. Teresy od Jezusa; we wtorekWspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środęWspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek – Święto św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Sokołowski. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach; w sobotęWspomnienie św. Jana Kantego.

4. Ojcowie Franciszkanie zapraszają naszą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy przed Obrazem Matki Bożej Murkowej i na Mszę św. w najbliższy wtorek o godz. 17.00.

5. W ramach obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na program słowno-muzyczny przygotowany przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie, który będzie miał miejsce we wtorek 16 października o godz. 17.00 w sali Ojca Pio.

6. W najbliższą środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W kościele są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie, bez odmiany. Wypełnione kartki można składać w zakrystii.

8. Ogłoszenia spoza parafii: Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. w intencji mężczyzn. Siostry Klawerianki zapraszają wszystkich przyjaciół misji na spotkanie z misjonarką pracującą w Zambii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

27. Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1. Młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza dziś przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Wspomnienie św. Serafina z Montegranaro; w sobotę – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

4. Za tydzień ukaże się październikowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz.18.00. Dzieci natomiast mają swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

6. Ogłoszenia spoza parafii: W przyszłą sobotę w Kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Prezydent Krosna zaprasza osoby starsze do udziału w III Krośnieńskim Sejmiku Senioralnym. Ojcowie Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają na rekolekcje trzeźwościoweStowarzyszenie rodziców dzieci z autyzmem ostrzega przed oszustami, którzy, podszywając się pod ich fundację, nachodzą mieszkańców Krosna i wyłudzają pieniądze. Szczegóły na plakatach

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksandra Balcerzak z ul. Oficerskiej, lat 80 oraz Józef Masłyk z ul. Oficerskiej, lat 78.

26. Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

1. Witamy serdecznie wśród nas br. Jerzego Urama, który już dołączył do naszej klasztornej i parafialnej wspólnoty. Życzymy mu prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, a zwłaszcza członków wspólnot franciszkańskich, zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień wcześniej, w środę o godz. 19.15, odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka, tzw. „Transitus, przygotowane przez Młodzież Franciszkańską „TAU”; w piątek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

3. Pierwszy po wakacjach cykl Katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w najbliższą środę o godz.00 w Domu katechetycznym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Zapraszamy również na Modlitewny Wieczór Uwielbienia o godz. 19.15. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

5. Za tydzień w niedzielę: dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie do Domu katechetycznego; o godz. 15.00 dodatkowa Msza święta z udziałem Żywego Różańca; natomiast młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

6. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu. Wspólnie będziemy to czynić podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz.18.00. Dzieci będą miały swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

7. Od października dokonujemy również zmian w układzie porannych nabożeństw odprawianych po Mszy św. o godz. 9.00. Nabożeństwo do Matki Bożej zostaje przeniesione z środy na sobotę, która jest dniem Jej dedykowanym. W środę natomiast, w dniu poświęconym św. Józefowi, wprowadzamy nabożeństwo do św. Józefa, a w czwartek nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, w intencji nowych powołań. Bez zmian pozostaje nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek, do św. Antoniego we wtorek oraz do Miłosierdzia Bożego w piątek.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Jamrogowicz z ul. Podchorążych, lat 78 oraz Piotr Głowiński z ul. Wojska Polskiego, lat 56.

25. Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy br. Robertowi Kozłowskiemu za jego posługę, poprzez którą pomógł nam w przeżyciu jubileuszu przejścia św. Ojca Pio do domu Ojca oraz otrzymania przez niego stygmatów.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Wspomnienie św. Wacława; w sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Michał Kiełbasa. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania. Wystarczy obecność jednego z rodziców.

4. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września, informujemy, że autokar będzie podstawiony o godz. 6.45 na przystanku przy ul. Legionów.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

6. Siostry Jezusa Miłosiernego z Krosna zapraszają do włączenia się do ogólnoświatowego wydarzenia: „Koronka na ulicach miast świata” i zachęcają do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na krośnieńskim Rynku w piątek 28 września o godz. 15.00.

7. RCKP zaprasza na koncert: „Pasja Janowa według Bacha” w sobotę 29 września o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wanda Majda z ul. Powstańców Warszawskich, lat 69; Jan Pawluś z ul. Powstańców Warszawskich, lat 78 oraz Jan Jurczak z ul. Oficerskiej, lat 75. Wieczne odpoczywanie…

8. Przy okazji wspomnienia św. Ojca Pio chcemy przypomnieć o działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – największego kapucyńskiego dzieła charytatywnego, które troszczy się o najuboższych. Za ławkami znajdują się książeczki ze świadectwami osób wychodzących z bezdomności. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

24. Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą trzej nasi bracia: w piątek – br. Mateusz Skoczylas , w sobotę – br. Tomasz Olejnik oraz w niedzielę br. Bogusław Starzec. Zapraszamy w te dni na Msze św. w intencji Solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka; we wtorek – Święto św. Stanisława Kostki; w piątek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W niedzielę 23 września przypada 50-ta rocznica śmierci św. Ojca Pio. W ramach świętowania tego jubileuszu przeżywać będziemy specjalne triduum, które poprowadzi Robert Kozłowski, kapucyn ze Stalowej Woli. Rozpocznie się ono w piątek Mszą św. o godz. 18.30. W sobotę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą okolicznościowe kazania, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Przez całą niedzielę br. Robert będzie głosił nam Słowo Boże. Tego dnia włączymy się również w ogólnopolską akcję pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”, dlatego na koniec każdej Mszy św. pomodlimy się dziesiątką różańca w intencji naszych bliskich cierpiących w czyśćcu.

5. Żywy Różaniec zaprasza na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii z podaniem telefonu kontaktowego.

6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

7. Zaproszenia spoza parafii: Ojcowie Franciszkanie zapraszają na pielgrzymkę autokarową „W poszukiwaniu wiary przodków” oraz na Mszę św. w intencji mężczyzn. Siostry Józefitki organizują comiesięczne skupienie dla dziewcząt, a RCKP zaprasza na koncert „Pasja Janowa według Bacha”. Szczegóły tych ogłoszeń znajdują się w gablocie.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Krzysik z ul. Oficerskiej, lat 87 oraz Adam Ferenc z ul. Szarych Szeregów, lat 92. Wieczne odpoczywanie…

23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1.  W najbliższy piątek 14 września będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. W dobrym przeżyciu tego wydarzenia pomoże nam ks. Krzysztof Kwieciński, proboszcz parafii w Iskrzyni, który na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie głosił Słowo Boże, a o godz. 18.30 będzie przewodniczył uroczystej liturgii. Po tej Mszy św., ok. godz. 19.30, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta, która przejdzie sprzed kościoła pod Krzyż papieski. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy ponadto: w środę 12 września – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Murkowej, patronki Krosna, główne uroczystości u franciszkanów o godz. 17.00w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 3. Młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00.

 4. Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 13.30.

 5. W przyszłą niedzielę ukaże się wrześniowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

 6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

 7. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w czwartek 13 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 9.00, koszt 12 zł., zapisy w zakrystii.

 8. Zapraszamy na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Zapisy w zakrystii z podaniem telefonu kontaktowego.

 9. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku 30 września. Wyjazd sprzed klasztoru o 6.30, koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.

 10. Szlachetna Paczka zaprasza wolontariuszy z Krosna do realizacji 18 edycji projektu. Zgłoszenia chętnych do końca września. Informacje na www.superw.pl.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Janina Gawron z ul. Krzywej lat 87 Krystyna Nowak z ul. Powstańców Warszawskich lat 63..Wieczne odpoczywanie

22. Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

1. Jutro ma miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla uczniów z klas I – VI szkoły podstawowej, ich rodziców oraz nauczycieli, natomiast o godz. 9.00 z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz trzeciej gimnazjum.

2. Po wakacyjnej przerwie, wznawiamy od jutra odprawianie stałych nabożeństw, ale o zmienionej porze. Ze względu na dotychczasową małą ilość ich uczestników, odbywać się one będą teraz bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00. Przypominamy, że w poniedziałki jest to nabożeństwo do św. Ojca Pio, we wtorki do św. Antoniego, w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia Bożego. Godzina nabożeństw okresowych, takich jak majowe, czerwcowe i październikowe nie ulegnie zmianie i będą się one odbywać nadal o 18.00.

3. Kancelaria parafialna po wakacjach czynna jest w środy i czwartki w godz. od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do 12.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałekWspomnienie św. Grzegorza Wielkiego; w sobotęŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. W bieżącym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

6. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego, które odbędzie się w sobotę 8 września, o godz. 15:30, w salce św. Leopolda w Domu katechetycznym.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w Domu katechetycznym. Prosimy także o obecność jednego z rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce spotkanie do bierzmowania młodzieży klas ósmych szkoły podstawowej.

8. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich chętnych chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, na spotkanie organizacyjne, w przyszłą niedzielę 9 września, po Mszy św. o 10:30, w Domu katechetycznym.

9. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w czwartek 13 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 9.00. Koszt 12 zł, zapisy w zakrystii.

10. Zapraszamy na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca w sobotę 29 września. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii z p

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Moniki; we wtorek – Wspomnienie św. Augustynaw środę – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Jan Kania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 w intencji br. Jana oraz w intencji braci, którzy swoje imieniny obchodzili w lipcu, czyli: Krzysztof Bierówka oraz br. Krzysztof Kazubowski.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy po wakacyjnej przerwie rodziny z dziećmi. Natomiast o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

20. Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczona na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Bernardawe wtorek – Wspomnienie św. Piusa Xw środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowejw piątek – Święto św. Bartłomieja; w sobotę – Wspomnienie św. Ludwika IX.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

5. Za tydzień w Rymanowie Zdroju odbędzie się Festyn Dobroczynny w hołdzie prześladowanym chrześcijanom. Szczegóły na plakacie.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Aleksandra Osińska z ul. Niepodległości, lat 22 . Wieczne odpoczywanie…

19. Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych kwestują na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

2. W środę 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno ze świąt nakazanych, podczas którego jesteśmy zobowiązani, aby uczestniczyć w Eucharystii. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane według porządku niedzielnego. Na każdej z nich odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Także we wtorek, z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, o godz. 9.00 na krośnieńskim Rynku zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych żołnierzy, po której pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy również: w poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbegow piątek – Wspomnienie św. Jacka.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Za tydzień o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

7. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej, na które są jeszcze wolne miejsca. W dniach 16-22 sierpnia odbędzie się spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach, natomiast w dniach 27-31 sierpnia istnieje możliwość przeżycia Dni Rozeznania Powołania w naszym klasztorze w Krakowie – Olszanicy. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pl.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Irena Jurczak z ul. Oficerskiej, lat 92 . Wieczne odpoczywanie…

18. Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

1. Decyzją Zarządu naszej Prowincji Zakonnej Józef Ochał, po zakończeniu pobytu we Włoszech, został skierowany do naszej braterskiej wspólnoty. Serdecznie witamy go wśród nas i życzymy prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiegow środę – Święto św. Dominikaw czwartek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europyw piątek – Święto św. Wawrzyńcaw sobotę – Święto św. Klary.

3. Za tydzień wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych będą kwestować przed kościołem na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Nina Zborowska z ul. Kapucyńskiej, lat 92 . Wieczne odpoczywanie…

15. Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; w środę – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicyw sobotę – Święto św. Wawrzyńca z Brindisi, kapucyna.

3. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21 lipca (sobota). Wyjazd spod klasztoru o godzinie 4.00. Koszt 55 złotych. Zapisy w zakrystii.

5. Informacje na temat Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, w dniach od 6 do 11 sierpnia, znajdują się w gablocie ogłoszeń.

6. Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, który oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, informuje o swojej działalności. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

14. Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018 r.

1. Harcerze rozprowadzają dziś przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na biwak.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – Święto św. Weroniki Giulianiw środę – Święto św. Benedykta.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21 lipca (sobota). Wyjazd spod klasztoru o godzinie 4.00. Koszt 55 złotych. Zapisy w zakrystii.

5. Ojcowie Franciszkanie organizują Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach od 9 do 12 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Gawron z ul. Krzywej, lat 84; Łucja Turek z ul. Niepodległości, lat 75 oraz Janina Skok z ul. Staszica, lat 89. Wieczne odpoczywanie…

13. Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii br. Jana Kanię i br. Bogusława Starca, którzy decyzją Zarządu Prowincji zostali skierowani do posługi w naszym klasztorze. Życzymy im prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – Święto św. Tomasza Apostoław piątek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek nie będzie dodatkowej Mszy Św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 6.00 do 9.30 i od 18.00 do 19.00.

4. Podczas miesięcy wakacyjnych – w lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw o godz. 18.00.

5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w czwartki od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od 10.00 do 12.00.

6. Zachęcamy młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 16 do 20 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Mateusza lub w zakrystii. Koszt przejazdu w obie strony 60 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: „Wakacje z Bogiem – Korona Gór” w Pyzówce koło Nowego Targu, „Męskie Wyzwania” w Ustrzykach Górnych oraz spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach Jest też możliwość spędzenia tygodnia z doświadczeniem klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Więcej informacji na stronie internetowej: kapszlak.pl.

8. Biuro Radia Maryja przy Parafii Ojców Franciszkanów organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w sobotę 7 lipca. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisława Łukaszewska z ul. Oficerskiej, lat 83; Jan Rygiel z ul. Staszica, lat 79 oraz Władysław Michalak z ul. Staszica, lat 69. Wieczne odpoczywanie…

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018 r.

1. Wdzięczność Panu Bogu za posługę br. Marka Haśko i br. Roberta Krawca, którzy w najbliższym czasie opuszczą naszą wspólnotę będzie można wyrazić w poniedziałek 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.30 odprawianej w ich intencji.

2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Wspomnienie św. Ireneuszaw piątek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w czwartki od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od 10.00 do 12.00.

5. W miniony piątek w Sędziszowie Małopolskim w wieku 84. lat odszedł do Pana śp. o. Gustaw Tyburczy, który w latach 1988-1991 był gwardianem i proboszczem w Krośnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek. Szczegółowe informacje znajdują się na klepsydrze w gablocie ogłoszeń. Organizujemy wspólny wyjazd busem o godz. 9.30, powrót o 16.00. Jego koszty pokryje parafia. Zapisy do dzisiaj do wieczora w zakrystii.

6. Zachęcamy młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 16 do 20 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Tomasza Olejnika lub w zakrystii. Koszt przejazdu w obie strony 60 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: „Wakacje z Bogiem – Korona Gór” w Pyzówce koło Nowego Targu, „Męskie Wyzwania” w Ustrzykach Górnych oraz spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach Jest też możliwość spędzenia tygodnia z doświadczeniem klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Więcej informacji na stronie internetowej: kapszlak.pl.

8.  Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Krówka z ul. Oficerskiej, lat 95; Władysław Gościński z ul. Powstańców Warszawskich, lat 90 oraz Józefa Wajda z ul. Oficerskiej, lat 90. Wieczne odpoczywanie…

11. Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. Dziś przypada rocznica urodzin naszego współbrata Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, którego proces beatyfikacyjny trwa. Zachęcamy, by wziąć ze sobą rozdawane przed kościołem obrazki z jego podobizną i modlić się za jego przyczyną.

3. Decyzją zarządu naszej prowincji zakonnej w składzie naszej braterskiej wspólnoty w najbliższym czasie dokona się kilka zmian. Opuszczą nas: br. Robert Krawiec, który zostaje przeniesiony do Kielc, gdzie podejmie obowiązki wikarego parafii i klasztoru; br. Marek Haśko, który wyjeżdża do posługi we Włoszech oraz o. Salezy Kafel – przeniesiony do Sędziszowa Małopolskiego. Dziękujemy im za wszelkie dobro, jakie Pan Bóg zdziałał przez nich wśród nas i życzymy prowadzenia Ducha Świętego w nowym miejscu. Natomiast przybędą do nas: br. Jan Kania, posługujący ostatnio w Tenczynie, br. Jerzy Uram z Krakowa, br. Bogusław Starzec z Terliczki oraz neoprezbiter br. Mateusz Skoczylas, który już jest pośród nas, dlatego serdecznie go witamy.

4. W piątek 22 czerwca odbędą się Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: o godz. 8.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14, a o godz. 9.00 dla młodzieży z Gimnazjum nr 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież, jak również grono pedagogiczne i rodziców.

5. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza rówieśników z gimnazjum i szkół średnich na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny do Janic koło Jeleniej Góry, w dniach: 27 czerwca – 5 lipca oraz 1 – 9 sierpnia. Informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

6. Nasza Prowincja Zakonna zaprasza młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach 16 – 20 lipca. Zapisy na wyjazd u br. Tomasza Olejnika. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Za tydzień ukaże się czerwcowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

9. Zachęcamy do udziału w Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

10. Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie zaprasza osoby z niepełnosprawnością intelektualną do skorzystania ze swojej bezpłatnej oferty udziału w zajęciach. Więcej informacji na plakacie.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Stanisław Szydłowski z ul. Staszica, lat 88. Wieczne odpoczywanie…

10. Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w środę – Święto św. Antoniego z Padwy; w czwartek – Wspomnienie bł. Michał Kozala.

2. O.Salezy Kafel będzie obchodzić w tym tygodniu 60-tą rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. Jubileuszową w środę 13 czerwca o godz. 18.30 i polecamy modlitwie naszego Jubilata.

3. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Br. Mateusz Skoczylas, który w naszej parafii odbywał praktyki diakońskiew przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie celebrował Mszę św. połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza rówieśników z gimnazjum i szkół średnich na spotkania formacyjne i rekreacyjne w każdy piątek o godz. 17.00 w salce przy klasztorze oraz na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny „Spoleto” do Janic koło Jeleniej Góry, w dniach: 27 czerwca – 5 lipca oraz 1 – 9 sierpnia. Informacje na spotkaniach i stronie internetowej parafii.

7. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XVI Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 16 czerwca o godz. 16.00. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

8. Nasza Prowincja Zakonna zaprasza młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach 16 – 20 lipca. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy u br. Tomasza Olejnika. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na Oazy wakacyjne. Więcej informacji na plakacie.

10. Parafia pw. Piotra i Jana w Krośnie zaprasza w najbliższy poniedziałek na uroczystości w 21. rocznicę obecności św. Jana Pawła II w Krośnie. Szczegóły na plakacie.

11. Ojcowie Bonifratrzy z Iwonicza zapraszają na Spektakl Charytatywny na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Antoni Rospond z ul. Staszica, lat 88; Danuta Rusek z ul. Staszica, lat 83; Adolf Winiarski z ul. Mickiewicza, lat 90 oraz Andrzej Żółkoś z ul. Staszica, lat 50. Wieczne odpoczywanie…

9. Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

1. Witamy wśród nas braci z naszego kapucyńskiego seminarium duchownego w Krakowie, którzy przez najbliższe trzy tygodnie będą przebywać w naszym klasztorze, przeżywając tzw. drugi nowicjat.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywają się codziennie o godz. 18.00. W czwartek po nabożeństwie odbędzie się błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana z Dukli i na Puszczę, w sobotę 9 czerwca. Wyjazd o godz. 8.00, powrót o godz. 15.00. Koszt 10 zł, zapisy w zakrystii.

6. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XVI Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 16 czerwca o godz. 16.00. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

7. Nasza Prowincja Zakonna zaprasza młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach 16 – 20 lipca. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy bezpośrednio u br. Tomasza Olejnika. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na Oazy wakacyjne. Więcej informacji na plakacie.

9. Oratorium Księży Michalitów zaprasza w sobotę 9 czerwca na plenerową imprezę z okazji Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie.

10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają w przyszłą niedzielę do udziału w Jarmarku Franciszkańskim. Szczegóły na plakacie.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Elżbieta Mazur z ul. Szarych Szeregów, lat 80. Wieczne odpoczywanie…

Uroczystość Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich.

2. W środę 30 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, ks. arcybiskup Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 12.00 ze względu na trwającą procesję. Procesja Bożego Ciała ulicami miasta wyruszy z Kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30. Trzeci ołtarz będzie znajdował się na naszym placu kościelnym. Polne i ogrodowe kwiaty do jego wystroju można przynosić w środę do zakrystii.

4. W Boże Ciało organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 16.30. Koszt 15 zł, zapisy wraz z opłatą w zakrystii, do poniedziałku włącznie.

5. W miesiącu czerwcu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. W tym roku, ze względu na remont, podczas Oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji eucharystycznych.

6. W najbliższą środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

8. Za tydzień o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

9. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XVI Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 16 czerwca o godz. 16.00. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana z Dukli i na Puszczę w sobotę 9 czerwca. Wyjazd o godz. 8.00, powrót o godz. 15.00. Koszt 10 z, zapisy w zakrystii.

11. Nasza Prowincja Zakonna zaprasza młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach 16 – 20 lipca. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy bezpośrednio u br. Tomasza Olejnika. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

12. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na Oazy wakacyjne. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

13. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. w intencji mężczyzna w czwartek 24 maja o godz. 18.00. Organizują ponadto wyjazd do Częstochowy na spotkanie mężczyzna pod nazwą „Oblężenie Jasnej Góry”. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej Franciszkanów.

14. Prezydent Krosna zaprasza mieszkańców, którzy zgłosili się do projektu: „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych” na spotkanie z wykonawcami instalacji. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

15. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Przemyślu 3 niedzielę 3 czerwca. Szczegóły na plakacie.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznościBogusław Stadler z ul. Oficerskiej lat 67 oraz Alfred Janas z ul. Oficerskiej lat 76. Wieczne…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

1. Wraz z dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w liturgii Okres Wielkanocny.

2. Wczoraj w naszym krakowskim klasztorze nasz parafianin br. Bartosz Ekert otrzymał święcenia diakonatu, natomiast br. Mateusz Skoczylas, który w ostatnich miesiącach przebywał wśród nas na praktyce diakońskiej, przyjął święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana..

4. W sobotę Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach także w modlitwie.

5. W Boże Ciało, 31 maja, organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 16.30. Koszt 15 zł, zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

6. Nasza Prowincja Zakonna zaprasza młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach 16 – 20 lipca. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy bezpośrednio u br. Tomasza Olejnika. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

7. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na Oazy wakacyjne. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

8. Urząd Miasta Krosno oraz Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w dniach 25-26 maja w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie. Zapisy na stronie internetowej Tato.net. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

9. Dbajmy o naszą tożsamość chrześcijańską czytając prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.

10. Zachęcamy do nabycia majowego numeru naszego miesięcznika parafialnego „Przystań”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Lidia Kuczyńska z ul. Wojska Polskiego lat 72, Helena Piotrowska z ul. Wojska Polskiego lat 69. Wieczne odpoczywanie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 r.

1. Dzisiaj odbywa się w naszym kościele uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00. Natomiast od poniedziałku do piątku dzieci pierwszo-komunijne będą przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc w dodatkowych Mszach św. o godz. 17.00.

2. Dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii św.zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • w poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła;
 • we wtorek – Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
 • w środę – Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski;
 • w piątek – Święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna. Tego dnia wszystkie dzieci zapraszamy do kościoła o godz. 17.00 na Mszę św. połączoną z namaszczeniem olejem św. Feliksa.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotni wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne z udziałem scholi kapucyńskiej.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

7. Organizujemy autokarowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Wyjazd w sobotę 19 maja o godz. 4.15 sprzed klasztoru, a powrót po 22.00. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł w zakrystii, do czwartku włącznie. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w zakrystii.

8. W Boże Ciało, 31 maja, organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 16.30. Koszt 15 zł, zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę ukaże się majowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. Księża Michalici w Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą nauki w prowadzonym przez siebie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Szeliga z ul. Szarych Szeregów, lat 68. Wieczne odpoczywanie

6. Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Decyzją zarządu naszej prowincji zakonnej naszą krośnieńską wspólnotę opuścił br. Adam Rycek, który został przeniesiony do Zagórza. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, jakie zdziałał przez niego wśród nas.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • we wtorek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 • w piątek – Wspomnienie św. Ignacego z Laconi, kapucyna;
 • w sobotę – Wspomnienie św. Leopolda Mandicia, kapucyna.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia odbędzie się w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00. Wiernych, którzy zazwyczaj przychodzą na te Msze św. prosimy o wybranie innych godzin, aby udostępnić miejsce w kościele dla dzieci i ich rodzin.

4. W sobotę, 12 maja, ze względu na spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93.

6. Organizujemy autokarowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W programie czuwania: Eucharystia, modlitwy o uzdrowienie, śpiewy, świadectwa, konferencje. Wyjazd na czuwanie w sobotę 19 maja o godz. 4.15 sprzed klasztoru, a powrót po 22.00. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w zakrystii.

7. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Pragi i innych pięknych miejsc w Czechach. Wyjazd 8-go, a powrót 10-go czerwca. Dokładne informacje na stronie internetowej naszej parafii i w zakrystii. Zapisy u o. Marka.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Marek Findysz z ul. Staszica, lat 63. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • w czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia w Kościele Farnym w Krośnie o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Krosna z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-g Maja.
 • w piątek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika.

2. Zapraszamy do udziału w kilkutygodniowym Seminarium Wiary. Spotkanie w środę 2 maja o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

4. W miesiącu maju zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. Za tydzień w niedzielę, o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej.

5. Za tydzień o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca.

6. W najbliższą środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Organizujemy autokarowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W programie czuwania: Eucharystia, modlitwy o uzdrowienie, śpiewy, świadectwa, konferencje. Wyjazd na czuwanie w sobotę 19 maja o godz. 4.15 sprzed klasztoru, a powrót po 22.00. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

4. Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszych indywidualnych modlitwach. Braciom: Mateuszowi i Adamowi dziękujemy za to, że podzielili się z nami doświadczeniem swojego powołania. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na potrzeby naszego kapucyńskiego seminarium w Krakowie.

2. Młodzież Franciszkańska Tau rozprowadza na placu kościelnym domowe ciastka. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z tej wspólnoty. Młodzież zaprasza również wszystkich gimnazjalistów, licealistów i studentów na wakacyjne rekolekcje nawrócenia Spoleto, a także na spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 17.00 w Domu katechetycznym.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 • we wtorek – Święto św. Feliksa z Sigmaringen;
 • w środę – Święto św. Marka Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Marek Haśko. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

4. W dniach od 24 do 28 kwietnia nasza braterska wspólnota przeżywać będzie wizytację pasterską przełożonego naszej prowincji zakonnej – br. Tomasza Żaka. W jej ramach przewidziane jest spotkanie Prowincjała z przedstawicielami wszystkich grup i wspólnot parafialnych w czwartek o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

5. Osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, ożywić wiarę w Boga, otworzyć się na dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym, zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Cykl ośmiu cotygodniowych spotkań i tematycznych konferencji rozpocznie się w środę 25 kwietnia o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Czech. Termin wyjazdu zostaje jednak zmieniony na 8 czerwca. Powrót – 10 czerwca. Zapisy i szczegóły u o. Marka.

7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje w czasie wakacji w Tryńczy kolonie dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat, pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Składana ofiara za uczestnika, za tygodniowy pobyt z wyżywieniem, to kwota 100 zł. Zapisy do 10 maja w kancelarii parafialnej.

8. Akcja Charytatywna „Pomagam Ci zaprasza wszystkie osoby zadłużone w różnych instytucjach finansowych na spotkanie we wtorek 24 kwietnia o godz. 18.00 do Sali Ojca Pio.

9.  Do nabycia jest nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. Zachęcamy do zapoznania się z treścią najnowszego „Głosu Ojca Pio”, który tym razem szczególnie adresowany jest do wszystkich mężczyzn. Prowadzi on Czytelnika po różnych wymiarach ojcostwa, pomagając zrozumieć jego znaczenie i związane z nim wyzwania.

3. Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację kościoła.

2. We wtorek 17 kwietnia swoje imieniny obchodzi br. Robert Krawiec. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

3. W piątek 20 kwietnia nasi współbracia: o. Wit Urbanik, o. Ewaryst Kutrzuba, o. Karol Jopek oraz o. Cyryl Mozdyniewicz będą obchodzić 50-tą rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. jubileuszową o godz. 18.30 i prosimy o modlitwę w intencji Jubilatów.

4. Zachęcamy do udziału w darmowych Warsztatach czytania Słowa Bożego metodą Lectio divina. Rozpoczną się one w piątek 20 kwietnia o godzinie 19.00 w Domu Katechetycznym. Będą trwać także w sobotę od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. Spotkania poprowadzi Mariusz Leszczak, kapucyn z Częstochowy. Szczegóły na banerze przed świątynią.

5. W przyszłą „Niedzielę Dobrego Pasterza”, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, nasz diakon br. Mateusz Skoczylas wygłosi okolicznościowe kazania na temat powołania kapłańskiego i zakonnego. W tym dniu także odbędzie się kwesta przed kościołem na rzecz naszego Seminarium w Krakowie.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio. Natomiast Młodzież Franciszkańska Tau będzie rozprowadzać na placu kościelnym domowe ciastka. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z tej wspólnoty.

7. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na Spotkania ewangelizacyjne w ramach wielkanocnej Wielkiej Misji na Placach. Będą się one odbywać przez pięć kolejnych niedziel wielkanocnych na placu przy Krzyżu Papieskim. Na pierwsze zapraszamy już dzisiaj, o godz. 15:30.

8. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Czech: zwiedzanie Pragi, odwiedzenie pięknych Jaskiń Punkvy, wizytę w Velehradzie i Ołomuńcu. Dodatkowe informacje w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i w zakrystii. Zapisy i szczegóły u o. Marka. Wyjazd 30 kwietnia, powrót 2 maja.

9. W przyszłą niedzielę ukaże się kwietniowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. Nasz parafianin br. Bartosz Ekert zamierza przyjąć święcenia diakonatu, które zostały zaplanowane na dzień 19 maja 2018 r. W związku z tym, gdyby komuś były znane okoliczności, które mogłyby doradzać odłożenie bądź odmówienie mu święceń, prosimy powiadomić proboszcza.

11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. w intencji mężczyzn w piątek, 20 kwietnia, o godz. 18.30.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznościMelania Kandefer z ul. Oficerskiej, lat 80Franciszek Pawłowski z ul. Staszica, lat 90 oraz Janina Jagiełło z ul. Powstańców Warszawskich, lat 91. Wieczne odpoczywanie

2. Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 8 kwietnia 2018 r.

1. O godz. 15.00 zapraszamy dziś do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

2. Młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza na placu kościelnym domowe ciastka. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Na bocznym ołtarzu św. Antoniego znajdują się deklaracje wraz informacjami na ten temat. W poniedziałek podczas Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczenia adopcyjnego.

4. Chętnych do udziału w spotkaniach modlitewno-formacyjnych wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartki o godzinie 19.15 do kaplicy Domu katechetycznego.

5. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragedii smoleńskiej odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz. 18.30. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Prał. Edward Sznaj – Proboszcz z Korczyny.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

7. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

8. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do udziału w Kongresie Grup Modlitwy Ojca Pio, który odbędzie się w Cieklinie, w sobotę 14 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 sprzed klasztoru. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

9. W dniach od 30 kwietnia do 2 maja zapraszamy na wyjazd do Czech. W programie piękna Praga z Praskim Dzieciątkiem i wieloma innym wspaniałymi zabytkami, a także największe miejsce pielgrzymkowe w Velehradzie i malowniczy Ołomuniec. Do tego spływ podziemną rzeką w Jaskiniach Punkvy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy u o. Marka.

10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. dziękczynną za uczestników i szczęśliwy przebieg Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, piątek 13 kwietnia, o godz. 17.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

12. Trwa okres rozliczeń podatkowych – serdecznie zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, które pomaga osobom bezdomnym. W tym celu wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać numer KRS Dzieła. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulotek i formularzy PIT-OP, przy pomocy których w łatwy sposób mogą rozliczyć się Emeryci i Renciści.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

W tym radosnym czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa proszę przyjąć od naszej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Oby Zmartwychwstały Pan, przychodząc do Waszych serc i domów, napełnił je Swoją miłością, pokojem i radością. Niech stale towarzyszy Wam jego łaska.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi kapucyńskiej, harcerzom, panu organiście oraz osobom które wraz z br. Adamem wykonały dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne.

3. Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa jest przedłużone w liturgii na czas Oktawy Wielkanocy, która trwa przez osiem dni, aż do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

5. Chętnych do udziału w spotkaniu modlitewnym Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek, 5 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej, do sali Ojca Pio w Domu Katechetycznym.

6. W najbliższy piątek, z racji na Oktawę, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca, dlatego od godz. 16.30 będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 17.00 Msza św. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

7. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnoty oazowej będzie sprzedawać na placu kościelnym ciastka domowe „Faustynki”. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed klasztoru. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do udziału w Kongresie Grup Modlitwy Ojca Pio, który odbędzie się w Cieklinie, w sobotę 14 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 sprzed klasztoru. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

11. W dniach od 30 kwietnia do 2 maja zapraszamy na wyjazd do Czech. W programie piękna Praga z Praskim Dzieciątkiem i wieloma innym wspaniałymi zabytkami, a także największe miejsce pielgrzymkowe w Velehradzie i malowniczy Ołomuniec. Do tego spływ podziemną rzeką w Jaskiniach Punkvy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy u o. Marka.

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne – trzy najświętsze dni w ciągu całego roku.

 Prosimy, aby kto jeszcze tego nie uczynił, pojednać się z Panem Bogiem poprzez sakramentalną spowiedź, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem Triduum. Na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi. W Wielki Poniedziałek i Wtorek spowiadać będziemy od godz. 6.00 rano do 19.00. W Wielką Środę od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 19.00. Tego dnia w godz. od 12.00 do 15.00 kościół będzie zamknięty, gdyż odbywać się będzie jego sprzątanie przed świętami. Prosimy chętnych parafian o pomoc.

♦ W Wielki Czwartek i Piątek będziemy spowiadać od 6.30 do 17.00, a w Wielką Sobotę od 6.30 do 15.00.

♦ Gorąco zachęcamy do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego poprzez udział w liturgii, adorację i modlitewne czuwanie.

W Wielki Czwartek o godz. 18.30 zgromadzimy się na jedynej tego dnia Mszy św. – Mszy Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, w której będziemy trwać na adoracji do godz. 24.00.

Wielki Piątek podejmujemy post ścisły, czyli ograniczenie ilościowe w spożyciu pokarmów – jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 6.30 będzie możliwość, aby trwać przy Panu Jezusie na adoracji w Ciemnicy. O godz. 8.00 będziemy celebrować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię wraz z Godziną czytań. O godz. 15.00 – godzinie śmierci Chrystusa,  będziemy modlić się w Ciemnicy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.30 na placu przed kościołem odprawimy Drogę Krzyżową. Centralnym momentem w przeżywaniu tego dnia będzie Liturgia Męki Pańskiej, którą będziemy celebrować o godz. 18.30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w Grobie PańskimAdoracja będzie trwać przez całą noc i całą Wielką Sobotę aż do wieczornej liturgii. Postarajmy się, aby nawet na chwilę Pan Jezus nie pozostał sam. Od 22.30 do 24.00 do czuwania zapraszamy młodzież, a od 24.00 parafian mieszkających przy następujących ulicach:

 • od godz. 24.00 do 1.00 – ulice: Staszica, Bursaki, Kapucyńska i Wisłocza.
 • od 1.00 do 2.00 – ulice: Oficerska i Podchorążych;
 • od 2.00 do 3.00 – ulice: Powstańców Warszawskich i Powstańców Śląskich;
 • od 3.00 do 4.00 – ul. Mickiewicza;
 • od 4.00 do 5.00 – ulice: Wojska Polskiego i Szarych Szeregów;
 • od 5.00 do 6.00 – ulice: Niepodległości, Lenarta i Krzywa;

W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będziemy modlić się Jutrznią z Godziną czytańŚwięcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na placu kościelnym od godz. 9.00 do 17.00.

Liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już obchody Niedzieli Zmartwychwstania, rozpoczniemy o godz. 20.00 na placu przed kościołem. Przynosimy na nią świece. Procesja rezurekcyjna odbędzie się w niedzielę o godz. 6.00 rano, a bezpośrednio po niej będziemy celebrować uroczystą Mszę św. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy również do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne, kończące Triduum Paschalne, o godz. 17.45.

2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Na placu przed kościołem są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Dzisiaj odbywa się również kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.

4. Zachęcamy do nabycia nowego, świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. Prezydent Krosna zaprasza w Wielką Sobotę o godz. 12.00 na krośnieński Rynek, gdzie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Kazimierz Jarząb z ul. Staszica, lat 86. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii br. Mateusza Skoczylasa, diakona, który do momentu otrzymania w maju święceń prezbiteratu będzie posługiwał w naszej parafii.

3. Na placu kościelnym są dzisiaj do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

4. W poniedziałek 19 marca obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona Kościoła Świętego, a także Krakowskiej Prowincji Kapucynów. Tego dnia w Krakowie trzech naszych współbraci złoży śluby wieczyste, w tym nasz parafianin – br. Bartosz Ekert. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palm odbywać się będzie na wszystkich Mszach św., natomiast uroczysta procesja z palmami na Mszach św. o godz. 10.30 i 13.30. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio o godz. 13.30.

6. Za tydzień ukaże się świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik 8 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed klasztoru. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Prezydent Miasta Krosna zaprasza do udziału w wydarzeniu: Rynek Krosna. Wielkanocne Serce Miasta, w ramach którego w Niedzielę Palmową, o godz. 12.00, na krośnieńskim Rynku odbędzie się święcenie palm wielkanocnych. Szczegóły na plakacie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stefan Siuciak z ul. Wojska Polskiego, lat 79. Wieczne odpoczywanie…

4. Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa – w piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;
 • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

2. W sobotę 17 marca swoje imieniny obchodzi br. Patryk Jankiewicz. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

3. Schola kapucyńska zaprasza na warsztaty muzyczne przed Triduum Paschalnym wszystkich, którzy pragną razem z nią uświetnić liturgię tych dni. Odbędą się one w przyszłą sobotę, 17 marca, o godz. 10.00, w sali świętego Franciszka, w Domu Katechetycznym.

4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

5. Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

6. W zakrystii są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

7. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami miasta w piątek 16 marca o godz. 17.30. Początek przy kościele Franciszkanów.

8. Krośnieńskie Towarzystwo muzyczne zaprasza na koncert wielkopostny w niedzielę 18 marca o godz. 18.00 do kościoła Franciszkanów.

9. W dniach od 22 do 24 marca organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Biskup, lat 70 oraz Szymon Korta, lat 71, obaj z ulicy Mickiewicza. Wieczne odpoczywanie