logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misji kapucyńskich.

2. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. w intencji obrony każdego poczętego życia w środę 25 października o godz. 18.30.

3. W czwartek 26 października swoje imieniny obchodzi o. Ewaryst Kutrzuba. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 7.00. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w sobotę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W kościele są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie, bez odmiany. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę harcerze będą rozprowadzać przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary przeznaczą na harcerskie zimowisko.

7. W sobotę 11 listopada, a więc w Święto Odzyskania Niepodległości, wszystkich, którym bliska jest nasza historia, chcemy zaprosić na wyjazd do Lwowa. W planie zwiedzanie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc w tym pięknym mieście, wspólna modlitwa za ojczyznę, a w późnych godzinach wieczornych, powrót do Krosna. Szczegóły na naszej stronie internetowej, w gablocie i w zakrystii. Zapisy u o. Marka.

8. W dniach 4-5 listopada w hali sportowej MOSiR-u w Krośnie odbędzie się VII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne. Informacje o tym wydarzeniu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Dziś w naszej parafii gościmy przedstawiciela wydawnictwa św. Pawła, który zaprezentuje nam ofertę wydawnictwa. Posłuchajmy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Weis z ul. Podchorążych, lat 72, Stanisław Stawarz z ul. Oficerskiej, lat 75, Stanisław Mularz z ul. Wojska Polskiego, lat 69, Robert Leń z ul. Podchorążych, lat 54 oraz Stefan Polowiec z ul. Podchorążych, lat 74. Wieczne odpoczywanie

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

28. Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiejwe wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Sokołowski. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach; w piątek  – Wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

3. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz.18.00. Dzieci natomiast mają swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

5. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W kościele są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie, bez odmiany. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Wspólnota Franciszkańska Tau zaprasza młodzież studiującą i pracującą, singli oraz młode małżeństwa na spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19.15 do sali Młodzieży Franciszkańskiej Tau przy Domu katechetycznym.

7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza osoby żyjące w świecie – małżeństwa i osoby samotne, pragnące iść drogą św. Franciszka z Asyżu, na Mszę św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.30, a po niej na spotkanie formacyjne w Domu katechetycznym.

8. Rada Osiedla „Ks. Markiewicza” informuje o zebraniu ogólnym mieszkańców osiedla. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. Siostry Klawerianki zapraszają wszystkich przyjaciół misji na spotkanie w przyszłą sobotę o godz. 15.00 w klasztorze sióstr.

10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wiecznościStanisław Hendzel z ul. Mickiewicza, lat 64. Wieczne odpoczywanie

27. Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

1. W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj XVII Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pozyskuje środki na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz.18.00. Dzieci natomiast mają swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubkaw czwartek – Wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, kapucyna; w piątek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna;

4. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragedii smoleńskiej odbędzie się we wtorek 10 października o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Dziekan Adam Zaremba z Haczowa.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

7. Również za tydzień ukaże się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. Zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich w formie procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się w piątek 13 października. Początek procesji w krośnieńskiej Farze po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W sobotę 14 października o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców.

10. Prezydent Krosna zaprasza osoby starsze do udziału w II Krośnieńskim Sejmiku Senioralnym. Szczegóły na plakacie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wiecznościWłodzimierz Sawicki z ulicy Podchorążych, lat 53 . Wieczne odpoczywanie

26. Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii br. Marka Haśko, który decyzją Zarządu naszej prowincji zakonnej został skierowany do posługi w naszym klasztorze. Życzymy mu prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. Młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza dziś przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

3. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu. Wspólnie będziemy to czynić podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz.18.00. Dzieci będą miały swoje nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżóww środę – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, a zwłaszcza członków wspólnot franciszkańskich, zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień wcześniej, we wtorek o godz. 19.15, odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka, tzw. „Transitus, przygotowane przez Młodzież Franciszkańską „TAU”; w czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30. Na Mszy św. o godz. 18.30 będzie udzielana Komunia św. pod dwiema postaciami, natomiast o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Podczas niego będziemy wspólnie uwielbiać Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie słowami modlitwy, radosnym śpiewem i adorując Go w ciszy.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarem do Jaślisk na ogólnopolską akcję „Różaniec do granic. Wyjazd sprzed klasztoru w przyszłą sobotę o godz. 9.30, koszt 12 zł, zapisy w zakrystii.

7. Chłopców od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii, zapraszamy na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 11.00 w Domu katechetycznym.

8. Wszystkie rodziny z dziećmi, począwszy od przyszłej niedzieli, zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. o godz. 10.30. Podczas niej Słowo Boże będzie głoszone w przystępnej dla dzieci formie, dzieci będą otrzymywać indywidualne błogosławieństwo, a po Mszy św. będą zabierać do domu specjalną maskotkę, która będzie im towarzyszyć w czytaniu Pisma Świętego.

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

10. Zakończyliśmy już prace remontowo-konserwatorskie w chórze zakonnym, znajdującym się za głównym ołtarzem, które polegały na odsłonięciu oryginalnej warstwy polichromii z 1809 r. i jej pełnej konserwacji, wymianie instalacji elektrycznej i posadzki oraz konserwacji stolarki drzwiowej. Koszt inwestycji został pokryty w całości z dotacji różnych instytucji państwowych. Na przykładzie chóru zakonnego można zaobserwować, jaki efekt przyniesie renowacja wnętrza kościoła.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wiecznościMaria Rajchel z ul. Podchorążych, lat 85. Wieczne odpoczywanie …

Komunikat Ministra Prowincjalnego, br. Tomasza Żaka w związku z zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby

Komunikat Ministra Prowincjalnego

25. Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

1. Na placu kościelnym można dzisiaj złożyć swój podpis w celu poparcia obywatelskiego projektu w obronie nienarodzonych chorych dzieci, który zakłada usunięcie z polskiego prawa zapisu pozwalającego na zabicie dziecka w łonie matki z powodu podejrzenia jego choroby lub niepełnosprawności. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę ratowania życia niewinnych ludzkich istnień.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowaw środę – Wspomnienie św. Wincentego a Paulow czwartek – Wspomnienie św. Wacławaw piątek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Michał Kiełbasa. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach; w sobotę – Wspomnienie św. Hieronima.

3. Spotkanie rodziców młodzieży klas trzecich gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

4. Za tydzień młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać na placu kościelnym domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się w soboty o godz. 11:00 w Domu katechetycznym, w sali św. Leopolda. Starsze dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 17:00.

6. Wspólnota Franciszkańska Tau przy naszym klasztorze zaprasza młodzież studiującą i pracującą, singli oraz młode małżeństwa na spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19.15 do sali Młodzieży Franciszkańskiej Tau przy domu katechetycznym.

7. Schola kapucyńska działająca w naszej parafii serdecznie zaprasza do swojej wspólnoty wszystkich lubiących śpiewać, którzy chcieliby to czynić na chwałę Bożą. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 19.30 w Domu katechetycznym.

8. Pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic, która będzie polegać na otoczeniu Polski łańcuchem modlitwy wzdłuż całej granicy naszego kraju. Odbędzie się ona w sobotę 7. października we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia pielgrzymi spotkają się w kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski, aby najpierw uczestniczyć w Mszy św. i specjalnym nabożeństwie. Następnie udadzą się do „stref modlitwy” zlokalizowanych na granicy kraju, aby modlić się na różańcu i prosić o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Organizujemy wyjazd autokarem do Jaślisk, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Wyjazd o godz. 9.30, koszt 12 zł, zapisy w zakrystii.

9. Urząd Miasta Krosna zaprasza na wystawę EKOMIASTO prezentującą szeroką gamę nowoczesnych i ekologicznych instalacji grzewczych. Odbędzie się ona w przyszły weekend na parkingu przy ul. Okrzei w godz. od 11.00 do 17.00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Pikul z ul. Mickiewicza, lat 66 oraz Eryk Wiśniewski z ul. Powstańców Warszawskich, lat 22. Wieczne odpoczywanie…

24. Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki;

+ w czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

+ w sobotę – Wspomnienie św. Ojca Pio, kapucyna.

3. W piątek 22 września swoje imieniny obchodzi br. Tomasz Olejnik. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

4. Za tydzień na placu kościelnym będzie można złożyć swój podpis w celu poparcia obywatelskiego projektu w obronie nienarodzonych chorych dzieci, który zakłada usunięcie z polskiego prawa zapisu pozwalającego na zabicie dziecka w łonie matki z powodu podejrzenia jego choroby lub niepełnosprawności. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę ratowania życia niewinnych ludzkich istnień. Wraz z podpisem trzeba będzie podać swój numer PESEL.

5. Chłopców od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 24 września, po Mszy św. o godz. 12.00 w Domu katechetycznym.

6. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się w soboty o godz. 11:00 w Domu katechetycznym, w sali św. Leopolda. Starsze dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 17:00.

7. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 24 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic, która będzie polegać na otoczeniu Polski łańcuchem modlitwy wzdłuż całej granicy naszego kraju. Odbędzie się ona w sobotę 7. października we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia pielgrzymi spotkają się w kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski, aby najpierw uczestniczyć w Mszy św. i specjalnym nabożeństwie. Następnie udadzą się do „stref modlitwy” zlokalizowanych na granicy kraju, aby modlić się na różańcu i prosić o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Organizujemy wyjazd autokarem do Jaślisk, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Wyjazd o godz. 9.30, koszt 12 zł, zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marian Kubal z ul. Oficerskiej, lat 79. Wieczne odpoczywanie…

23. Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

1. W najbliższy czwartek 14 września będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. W dobrym przeżyciu tego wydarzenia pomoże nam Konrad Baran, nasz współbrat pochodzący z Krosna, który na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie głosił Słowo Boże, a o godz. 18.30 będzie przewodniczył uroczystej liturgii. Po tej Mszy św., ok. godz. 19.30, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta, która przejdzie sprzed kościoła pod Krzyż papieski. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.

2. W piątek 15 września Abp Adam Szal przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii, która, zgodnie z prawem kościelnym, odbywa się raz na pięć lat. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup odbędzie szereg spotkań i odwiedzin dla zapoznania się ze stanem parafii, m.in. spotka się z katechetami i osobami odpowiedzialnymi za grupy i wspólnoty duszpasterskie. Natomiast o godz. 18.30 będzie celebrował Mszę św. Wszystkich parafian prosimy o liczny w niej udział, abyśmy razem z naszym pasterzem prosili Boga o błogosławieństwo dla naszej parafii.

3. W przyszłym tygodniu rozpocznie się realizacja projektu renowacji naszego kościoła, na którą uzyskaliśmy dofinansowanie z Funduszy Europejskich. W jego ramach zostaną wykonane następujące prace remontowo-konserwatorskie: renowacja malowideł we wnętrzu kościoła poprzez odsłonięcie najstarszej warstwy z 1809 r. i jej pełną konserwację (podobnie jak to miało miejsce w chórze zakonnym), renowacja frontowej elewacji kościoła, muru ze stacjami drogi krzyżowej, ogrodzenia placu kościelnego, witraża nad chórem organowym, kościelnych ławek, drzwi, remont furty i korytarza klasztornego znajdującego się wzdłuż kościoła, wykonanie nowej instalacji prądowej, nagłośnienia z pętlą indukcyjną dla niesłyszących, iluminacji wnętrza kościoła, monitoringu, systemu przeciwpożarowego i przeciwwłamaniowego. Termin zakończenia projektu przewidziany jest na październik 2018 roku. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 3,3 mln zł, z czego 85% – czyli 2,8 mln zł zostaną pokryte z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostałe 500 tys. zł stanowić będzie wkład własny naszej parafii. Dla zdobycia tej kwoty będziemy starać się pozyskać dotacje z instytucji państwowych, niemniej jednak jakąś jej cześć będziemy musieli pokryć z funduszy parafialnych. Swój wkład w realizację tej inwestycji będzie można wnieść poprzez ofiary na tacę w każdą trzecią niedzielę miesiąca (począwszy od przyszłego tygodnia), ofiary składane do skarbony znajdującej się pod chórem organowym oraz wpłaty darowizn na specjalnie utworzone subkonto, co będzie można uczynić także bezpośrednio poprzez stronę internetową parafii. Informują o tym ulotki wyłożone na bocznych ołtarzach, które zawierają również druk przelewu. Będziemy wdzięczni za wszelkie złożone na ten cel ofiary, dzięki którym wspólnie uda się przywrócić naszej świątyni jej pierwotny blask.

4. Kolejny cykl kursu dla narzeczonych rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w Domu katechetycznym.

5. Spotkanie młodzieży klas drugich gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

6. Za tydzień ukaże się wrześniowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku w niedzielę 24 września. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 6.30, powrót ok. 15.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do wyjazdu na nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim w sobotę 24 września o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.

9. 15 września z Kościoła Franciszkanów w Krośnie po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy na stronie internetowej Ojców Franciszkanów.

10. W sobotę 16 września Parafia Krosno-Fara zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni, która wyruszy sprzed kościoła o godz. 8.00. Z powrotem dla chętnych będzie podstawiony autokar.

11. W związku z obchodami Dnia Sybiraka w Krośnie, 17 września o godz. 12.00 w Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków i Ojczyzny. Mszę św. poprzedzi koncert Zespołu Wokalnego SOUL. Po Mszy św. dalsza część uroczystości odbędzie się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na krośnieńskim Rynku.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Janusz Matelowski z ul. Oficerskiej, lat 75, Anna Szmyd z ul. Mickiewicza, lat 65. Wieczne odpoczywanie

22. Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

2. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września. O godz. 8.00 Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla uczniów z klas I – VI szkoły podstawowej, ich rodziców oraz nauczycieli, natomiast o godz. 9.00 z gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej.

3. Od jutra, po wakacyjnej przerwie wznawiamy odprawianie wieczornych nabożeństw o godz. 18.00. Ich porządek znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem na plac kościelny.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia, podczas Mszy św. o godz. 18.30, w łączności z całym Kościołem w Polsce, dokonamy Aktu Poświęcenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji o godz. 18.00 odbędzie się również specjalne nabożeństwo.

+ w sobotę – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragedii smoleńskiej odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Wiesław Kałamarz – Proboszcz z Krościenka Wyżnego. Po Mszy św. w sali Ojca Pio będzie miało miejsce spotkanie z Panem Karolem Cierpicą – oficerem Wojska Polskiego, uczestnikiem zagranicznych misji wojskowych.

6. Młodzież z klas siódmych szkoły podstawowej, rozpoczynającą przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie do domu katechetycznego. Prosimy także o obecność jednego z rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas III gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania.

7. Kancelaria parafialna po wakacjach czynna jest w środy i czwartki w godz. od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do 12.00.

8. Najbliższa katecheza przedślubna odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 14.00 w Domu katechetycznym.

9. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do wyjazdu na nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim w sobotę 24 września o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego, Małego GościaNiedzieli oraz Głosu Ojca Pio.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stefan Frydrych z ul. Wojska Polskiego, lat 78. Wieczne odpoczywanie

20. Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

+ w czwartek – Święto św. Bartłomieja; Apostoła

+ w piątek – Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu;

+ w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 13.30 z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

19. Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziękujemy br. Benedyktowi Pączce za głoszone dzisiaj Słowo Boże i życzymy Mu dalszej owocnej posługi misyjnej. Po Mszy św. na placu kościelnym jest możliwość finansowego wsparcia naszych kapucyńskich misji.

2. We wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno ze świąt nakazanych, podczas którego jesteśmy zobowiązani, aby uczestniczyć w Eucharystii. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane według porządku niedzielnego. Na każdej z nich odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Także we wtorek, z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, o godz. 9.00 na krośnieńskim Rynku zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych żołnierzy, po której pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy ponadto:

+ w poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;

+ w czwartek – Wspomnienie św. Jacka;

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. W programie m.in. Msza św. oraz zwiedzanie ogrodu biblijnego przy bazylice. Wyjazd w sobotę 19 sierpnia o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy do środy w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;

+ w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;

+ w czwartek – Święto św. Wawrzyńca;

+ w piątek – Święto św. Klary.

2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza br. Benedykta Pączkę, kapucyna posługującego w Republice Środkowoafrykańskiej. Br. Benedykt będzie głosił kazania, przybliżając nam swoją misyjną posługę, natomiast po Mszach św., na placu kościelnym będzie można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby naszych kapucyńskich misji oraz zakupić kawę i pamiątki misyjne.

3. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. W programie m.in. Msza św. oraz zwiedzanie ogrodu biblijnego przy bazylice. Wyjazd w sobotę 19 sierpnia o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

4. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej, na które są jeszcze wolne miejsca. W Zagórzu koło Pilzna odbędą się rekolekcje „Zostań Pustelnikiem”, podczas których będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl.

5. Księża Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają do udziału w VIII Podkarpackim Weselu bez Toastu w sobotę 19 sierpnia.

6.. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wiecznościHelena Seliga z ul. Szarych Szeregów, lat 89, Kazimiera Pawłowska z ul. Staszica, lat 88. Wieczne odpoczywanie…

16. Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

1. Wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych kwestują dzisiaj przed kościołem na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

+ w poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi;

+ we wtorek – Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.30. Tego dnia swoje imieniny obchodzą nasi współbracia: Krzysztof Bierówka oraz Krzysztof Kazubowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

+ w środę – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny;

+ w sobotę – Wspomnienie św. Marty.

3. W minionym tygodniu zostało zamontowane oświetlenie fasady naszego kościoła sfinansowane w całości ze środków Miasta Krosna. Serdecznie dziękujemy za realizację tej inwestycji.

4. W środę 26 lipca o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert na klawesyn i  wiolonczelę w ramach inicjatywy: „Letnie koncerty w świątyniach”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii braci pracujących w kapucyńskim wydawnictwie Serafin i czasopiśmie „Głos Ojca Pio”. Po każdej Mszy św., na której bracia będą głosić kazania, będziemy mogli przed kościołem zapoznać się z ofertą wydawnictwa i nabyć wiele ciekawych książek oraz ostatni numer „Głosu”.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Maria Krukierek z ulicy Bursaki, lat 89. Wieczne odpoczywanie…

15. Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii br. Roberta Krawca, który decyzją Zarządu Prowincji został skierowany do posługi w naszym klasztorze. Życzymy mu prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy;,

+ w czwartek – Wspomnienie bł. Czesława;

+ w piątek – Święto św. Wawrzyńca z Brindisi, kapucyna;

+ w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.

3. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

4. Za tydzień wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych będą kwestować przed kościołem na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

5. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i naszym nowicjackim klasztorze w Sędziszowie Młp. oraz dni rozeznania powołania. Więcej informacji na stronie internetowej: kapszlak.pl.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Głosu Ojca Pio”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Teresa Burger z ulicy Wojska Polskiego, lat 89. Wieczne odpoczywanie…

14. Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w poniedziałek – Święto św. Weroniki Giuliani, kapucynki;

+ we wtorek – Święto św. Benedykta, patrona Europy,

+ w sobotę – Święto św. Bonawentury;

2. Msza święta z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 22 lipca (sobota). Wyjazd spod klasztoru o godzinie 4.00. Koszt 55 złotych. Zapisy w zakrystii.

4. Ojcowie Franciszkanie organizują pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach od 9 do 12 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Miłujcie się”.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Gonet z ulicy Powstańców Warszawskich, lat 79 oraz Leonard Świerad z ulicy Szarych Szeregów, lat 67. Wieczne odpoczywanie…