logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

6. Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego.

2. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. w intencji rodzin i obrony życia poczętego w piątek 22 lutego o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła; w sobotę – Wspomnienie św. Polikarpa.

4. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii br. Andrzeja Bińka, kapucyna posługującego na Litwie, który będzie głosił nam Słowo Boże i kwestował na potrzeby tamtejszego Kościoła.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Gazety są dziś do nabycia za ławkami.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Michalina Bęben z ul. Staszica, lat 83. Wieczny odpoczynek…

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

5. Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu gościmy w naszej parafii Obraz Matki Bożej Solidarności peregrynujący po Archidiecezji Przemyskiej. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się obrzęd przywitania obrazu.

2. W poniedziałek 11 lutego obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego, poświęcony szczególnej modlitwie w intencji osób chorych. Starszych wiekiem i chorych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, na której udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym i starszym członkom swoich rodzin dotarcie na tę Mszę św.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego.

4. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

6. Pomimo dużej ilości Mszy św. odprawianych w naszym kościele, księga intencji mszalnych jest stale wypełniona na ponad pół roku do przodu, co uniemożliwia wiernym zamawianie intencji na bieżąco. Trzeba to robić z dużym wyprzedzeniem. Aby to zmienić, zdecydowaliśmy, że intencje zamawiane przez uczestników pogrzebów, będą odtąd odprawiane pozagodzinowo. Intencje godzinowe będziemy przyjmować tylko w naszej zakrystii lub kancelarii.

7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Janusz Małysko z ul. Oficerskiej, lat 79. Wieczny odpoczynek…

4. Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 50-lecia istnienia naszej parafii. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna celebrowana przez Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Józefa z Leonissy, kapucyna; we wtorek – Wspomnienie św. Agaty; w środę – Wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; w czwartek – Wspomnienie św. Kolety.

3. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w najbliższą środę 6 lutego o godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 rozpocznie się w naszej parafii nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Solidarności peregrynującego po Archidiecezji Przemyskiej.

5. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie do Domu katechetycznego. Natomiast o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

6. Za tydzień ukaże się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

7. Prezydent Krosna zaprasza na spotkanie informacyjne na temat niskiej emisji i możliwości otrzymania dotacji na zakup nowego kotła grzewczego, które odbędzie się we wtorek 3 lutego o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Krościenku Niżnym.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Eugenia Socha z ul. Mickiewicza, lat 91 oraz Weronika Majcher z ul. Powstańców Warszawskich, lat 79. Wieczny odpoczynek…

III. Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

1. Rozpoczynamy obchody jubileuszu 50-lecia istnienia naszej parafii. Na początek chcemy uwielbić Pana Boga i wyrazić Mu wdzięczność za Jego działanie w życiu naszych parafian. Uczynimy to w piątek 1 lutego o godz. 19.15 podczas Wieczoru Uwielbienia oraz w niedzielę 3 lutego o godz. 12.00 podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

2. Zakończyliśmy już odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, a także za wszystkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Będą one przeznaczone na renowację ołtarza głównego, która będzie materialną pamiątką przeżywanego jubileuszu.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę – Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti; w czwartek – Wspomnienie św. Jana Bosko; w sobotęŚwięto Ofiarowania Pańskiego-Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo świec. Tego dnia przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Jego diecezjalne obchody odbędą się w naszym kościele. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na klasztory kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

5. Ze względu na Mszę św. jubileuszową, comiesięczna Msza św. z udziałem Żywego Różańca odbędzie się tydzień później – 10 lutego o godz. 15.00.

6. Wspólnota oazowa zaprasza dzieci i młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej na zimowisko z Oazą, które odbędzie się w dniach 18 – 22 lutego w Szczawnicy. Koszt wyjazdu: 250 zł. Zapisy i informacje u br. Tomasza Olejnika.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 14 w związku z rozpoczęciem naboru na nowy rok szkolny zaprasza na dni otwarte. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Eugenia Łuc z ul. Mickiewicza, lat 88. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

II. Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego.

2. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 21 stycznia Podchorążych: 4, 21, 23, 25
 • we wtorek 22 stycznia Oficerska: 1, 6
 • w środę 23 stycznia Oficerska: 2, 4
 • w czwartek 24 stycznia Oficerska: 3, 7

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana z wizytą kolędową w wyznaczonym przez nas terminie, mogą to uczynić w czwartek 24 stycznia. Należy to zgłosić do środy na furcie bądź telefonicznie.

4. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Agnieszki; w czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego; w piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w sobotę – Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio, a po niej spotkanie opłatkowe dla członków tej wspólnoty.

7. Przypominamy o możliwości skorzystania przy naszej parafii z darmowych porad prawnych w każdą środę od godz. 16.00 do 17.30 w Domu katechetycznym.

8. Wspólnota oazowa zaprasza dzieci i młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej na zimowisko z Oazą, które odbędzie się w dniach 18 – 22 lutego w Szczawnicy. Koszt wyjazdu: 250 zł. Zapisy i informacje u br. Tomasza Olejnika.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Hanna Przybylska z ul. Niepodległości 16B. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak wystrój kościoła i kolędy pozostają do święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

2. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 14 stycznia Mickiewicza: 10, 18; ul. Niepodległości 16 oraz domy prywatne
 • we wtorek 15 stycznia Niepodległości: 16B, 18, 20, 22 oraz ul. Wojska Polskiego: 65, 67, 69
 • w środę 16 stycznia Wojska Polskiego: 34, 49, 53, 55, 59, 59A, 63
 • w czwartek 17 stycznia Wojska Polskiego: 11, 38
 • w piątek 18 stycznia Wojska Polskiego 36 oraz domy prywatne od 1 do 37; ul. Podchorążych: 9, 11, 13
 • w sobotę 19 stycznia Podchorążych: 3, 5, 7, 15, 17, 19

4. W okresie kolędy – do 24 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – Wspomnienie pierwszych męczenników franciszkańskich; w czwartek – Wspomnienie św. Antoniego, opata; w sobotę – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej archidiecezji.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego.

7. Za tydzień o godz. 13.30 będziemy gościć Zespół Śpiewaczy „Kamratki”, który przygotuje oprawę muzyczną Mszy św., a po niej da koncert kolęd. Na tę Mszę św. zapraszamy również siostry i braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Guzik z ul. Oficerskiej, lat 71; Bartłomiej Turoń z ul. Powstańców Warszawskich, lat 33 oraz Wacław Mamica z ul. Mickiewicza, lat 89. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

1. Poświęcone kadzidło i kredę można nabyć przed kościołem u młodzieży oazowej. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

2. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza Św. z udziałem Żywego Różańca.

3. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

4. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 7 stycznia – Powstańców Warszawskich: 90, 94 oraz ul. Lenarta
 • we wtorek 8 stycznia – Powstańców Warszawskich: 84, 96
 • w środę 9 stycznia – Mickiewicza: 14, 23
 • w czwartek 10 stycznia – Mickiewicza: 21, 24, 28
 • w piątek 11 stycznia – Mickiewicza: 16, 22
 • w sobotę 12 stycznia – Mickiewicza: 11, 13, 15 oraz domy prywatne

5. W okresie kolędy – do 24 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

6. W sobotę 12 stycznia o godz. 16.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się koncert kolęd. Szczegóły na plakacie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Olejnik z ul. Mickiewicza, lat 76; Kazimierz Haligowski z ul. Podchorążych, lat 88 oraz Kazimierz Francuz z Mickiewicza, lat 85. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

4. Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

1. Jutro wieczorem zasiądziemy w naszych domach do Wieczerzy wigilijnej. Prosimy o przeżycie tego wieczoru zgodnie z chrześcijańską i polską tradycją – poprzez wspólną modlitwę, czytanie fragmentu Ewangelii z opisem narodzin Pana Jezusa, dzielenie się opłatkiem i życzeniami, posiłek złożony z dań bezmięsnych, wstrzemięźliwość od alkoholu, wspólny śpiew kolęd oraz uczestnictwo w Pasterce. Same Święta natomiast niech będą czasem modlitwy i spotkań z najbliższymi w atmosferze miłości i życzliwości.

2. W dniu jutrzejszym Msze św. poranne o stałych godzinach. Spowiedź do godz. 14.00. Następnie kościół zostanie zamknięty, aby posprzątać go na święta. Z racji Wigilii nie będzie Mszy św. wieczornej. Pasterki będziemy celebrować o godz. 22.00 i 24.00. Po Pasterce o 24.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie.

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w Święto św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W czwartek, w Święto św. Jana Ewangelisty na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo wina.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie kolędowe przy żłóbku w niedzielę 30 grudnia po Mszy św. o godz. 13.30.

6. Wszystkie pary małżeńskie, które w 2018 roku obchodziły swoje jubileusze – 5, 10, 15 lat małżeństwa i więcej, zapraszamy w przyszłą niedzielę – w Święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.30. Będzie wówczas okazja, aby odnowić swoje ślubowanie i umocnić się w łasce sakramentu małżeństwa.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stefan Kurasz z ul. Powstańców Warszawskichlat 75. Wieczny odpoczynek…

3. Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

3. We wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. z przekazaniem światełka betlejemskiego przez harcerzy.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą dwaj nasi bracia: br. Dariusz Korman – w środę 19 grudnia oraz br. Zenon Pieprzak – w sobotę 22 grudnia. Zapraszamy w te dni na Msze św. w intencji Solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszych indywidualnych modlitwach.

5. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece.

6. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez przystąpienie do sakramentu pojednania. Jednocześnie prosimy, by nie zwlekać ze spowiedzią do ostatniej chwili. Na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi. Od poniedziałku do soboty będziemy spowiadać od 6.00 do 19.00, natomiast w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Spowiedzi dekanalne odbywać się będą: w piątek u Ojców Franciszkanów, a w sobotę w Parafii Św. Ducha, w Farze i w Parafii św. Piotra i Jana.

7. W tym tygodniu, ze względu na spowiedź, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

9. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Prezydent Krosna zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na Wigilię, połączoną z dzieleniem się opłatkiem i kolędowaniem, która odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia o godz. 16.00, na krośnieńskim Rynku.

11. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

2. Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

2. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, a szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece. Natomiast o godz. 5.00 rano zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

3. Zakończenie katechez dla młodzieży i dorosłych odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia o godz. 19.00 w Domu katechetycznym. Będzie na nim obecny Ks. Abp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Wspomnienie św. Łucji; w piątek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Za tydzień ukaże się grudniowy, świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań.

7. Również za tydzień, na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie zaprasza na koncert duetu akordeonowego Zimka – Ochwat. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznościTeresa Rygiel z ul. Kapucyńskiej, lat 88; Kazimierz Frączek z ul. Szarych Szeregów, lat 81 oraz Aleksander Wojtoń z ul. Podchorążych, lat 71. Wieczne odpoczywanie…

1. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie liturgicznego okresu Adwentu, a jednocześnie naszych parafialnych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi br. Zbigniew Sawczuk – kapucyn posługujący na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30. Przed kościołem można dziś złożyć u br. Zbigniewa ofiarę na potrzeby chrześcijan na Ukrainie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. W sobotę, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Między 12.00 a 13.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę w Godzinie Łaski. O godz. 18.00 odbędą się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, natomiast o godz. 18.30 uroczysta Msza św., na której dokonamy odnowienia Aktu poświęcenia się Niepokalanej.

4. Zachęcamy do zaangażowania się w Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, której pierwsza sesja odbędzie się w przyszły weekend. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

5. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.30 zapraszamy na Roraty, natomiast od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

6. Jeszcze w tym tygodniu, w poniedziałek i czwartek, zapraszamy o godz. 19.00 do Domu Katechetycznego na katechezy dla młodzieży i dorosłych. W przyszły poniedziałek na zwieńczeniu katechez będzie obecnyabp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

7. Nasi bracia zakonni zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Zostaną one przeznaczone na zakup systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni w kościele. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatek, to można go nabyć w zakrystii.

8. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, w ramach parafii oferowane będą darmowe porady prawne, z których będzie można skorzystać w każdą środę od godz. 16.00 do 17.30 w Domu katechetycznym. Zakres świadczonej pomocy dotyczyć będzie wszystkich dziedzin prawa z wyjątkiem spraw rozwodowych.

9. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Przedstawiciele krośnieńskiego Hospicjum rozprowadzają dziś po Mszach św. świąteczne pierniki i kwestują na rzecz Hospicjum.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. Tato.net zaprasza na warsztaty dla ojców „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Szczegóły na plakacie.