logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkanocy – 19 maja 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

2. Harcerze rozprowadzają na placu kościelnym domowe ciasto. Zebrane pieniądze przeznaczą na pokrycie kosztów harcerskiego biwaku.

3. Zapraszamy dzisiaj do włączenia się w spotkanie ewangelizacyjne na Osiedlu Markiewicza. W tym celu zbierzemy się najpierw o godz. 15.00 w kościele na krótkiej modlitwie, a następnie przejdziemy ze śpiewem na teren boiska za Szkolą Podstawową nr 14, obok bloków przy ul. Mickiewicza 16 i 24, aby tam modlić się w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii i słuchać Słowa Bożego. Za tydzień będziemy ewangelizować na terenie przy bloku na ul. Oficerskiej 3.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny; w czwartek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu; w piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Msze świętą w intencji świętości życia i ochrony każdego poczętego dziecka w środę 22 maja o godz. 18.30

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 nasz parafianin br. Bartosz Ekert, który wczoraj w Krakowie otrzymał święcenia kapłańskie, odprawi swoją pierwszą Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, Z tego względu wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 oraz spotkania Grupy Modlitwy Ojca Pio.

7. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich 3, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego

8. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XVII Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 15 czerwca o godz. 15.30. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

4. Niedziela Wielkanocy – 12 maja 2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj do włączenia się w spotkanie ewangelizacyjne na Osiedlu Markiewicza. W tym celu zbierzemy się najpierw o godz. 15.00 w kościele na krótkiej modlitwie, a następnie przejdziemy ze śpiewem na teren boiska za Szkolą Podstawową nr 14, obok bloków przy ul. Mickiewicza 16 i 24, aby tam modlić się w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii i słuchać Słowa Bożego.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – Święto św. Macieja Apostoła; w środę – Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortonyw czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli; w piątek – Wspomnienie św. Paschalisa Baylona; w sobotę – Święto św. Feliksa z Cantalice.

3. Nasz parafianin, br. Bartosz Ekert, w sobotę 18 maja otrzyma święcenia kapłańskie podczas Mszy św. o godz. 11.00 w krakowskim klasztorze kapucynów. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich 3.

5. Dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii św. zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

7. Również za tydzień harcerze będą rozprowadzać na placu kościelnym domowe ciastka. Zebrane pieniądze przeznaczą na pokrycie kosztów harcerskiego biwaku.

8. Za tydzień ukaże się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

9. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio organizuje jednodniową pielgrzymkę do Komańczy i Jaślisk. Wyjazd w środę 22 maja o godz. 8:00 rano sprzed klasztoru. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w zakrystii do 19 maja włącznie.

10. Z okazji „Niedzieli Dobrego Pasterza”, rozpoczynającej Tydzień modlitw o powołania, posłuchamy teraz świadectwa br. Adama z naszego kapucyńskiego seminarium w Krakowie, którypodzieli się z nami doświadczeniem swojego powołania. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć u niego ofiarę na potrzeby seminarium.

2. Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dziękujemy o. Adamowi Czuszelowi za głoszenie dzisiaj Słowa Bożego. Nasze kolejne spotkanie z o. Adamem będzie miało miejsce już w czerwcu, gdyż wraz ze swoim współbratem Tomaszem Tlałką będzie prowadził dla nas misje parafialne.

2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

3. O godz. 15.00 zapraszamy dziś do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

4. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, podczas której, z okazji Jubileuszu, chcemy zawierzyć naszą parafię i jej rodziny Matce Najświętszej. Odbędzie się ona w sobotę 4 maja. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok. 22.00. Koszt 60 zł. Zapisy wraz z opłatą do środy w zakrystii.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – Wspomnienie św. Atanazegow piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. W Kościele Farnym w Krośnie o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji na uroczystość kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych tydzień później – 10 maja. Nie będzie także Wieczoru Uwielbienia; w sobotę – Wspomnienie św. Floriana, meczennika.

6. W miesiącu maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. Za tydzień w niedzielę, o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej.

7. Zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego prowadzonej przez br. Jana Kanię, w każdy czwartek o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

8. W tym roku o. Józef Ochał obchodzi 60-tą rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnego świętowania tego jubileuszu w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 i polecamy modlitwie naszego Jubilata.

9. Zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca odbędzie się za tydzień wyjątkowo o godz. 12.00. Nie będzie tego dnia dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.

10. Zachęcamy do włączenia się w kolejną inicjatywę w ramach przeżywania naszego parafialnego Jubileuszu. W niedziele okresu wielkanocnego, począwszy od przyszłego tygodnia, będziemy głosić Ewangelię w różnych miejscach naszej parafii. W tym celu zbierzemy się najpierw o godz. 15.00 w kościele na krótkiej modlitwie, a następnie przejdziemy z radosnym śpiewem na jedno z osiedli, aby tam modlić się za wszystkich mieszkańców naszej parafii i słuchać Słowa Bożego. Za tydzień będziemy ewangelizować na terenie za Szkolą Podstawową nr 14, niedaleko bloku przy ul. Mickiewicza 16.

11. Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych będzie kwestować za tydzień przed kościołem na rzecz leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi.

12.  Bracia z Terliczki zapraszają na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Dariusz Kisiołek z ul. Mickiewicza, lat 58. Wieczne odpoczywanie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

W tym radosnym czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa proszę przyjąć od naszej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zmartwychwstały Pan, przychodząc do Waszych serc i domów, niech  napełni je Swoją miłością, pokojem i radością. Niech stale towarzyszy Wam jego obecność i łaska.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi kapucyńskiej, harcerzom, panu organiście oraz osobom, które wykonały dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne.

3. Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa jest przedłużone w liturgii na czas Oktawy Wielkanocy, która trwa przez osiem dni, aż do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

5. We wtorek 23 kwietnia swoje imieniny obchodzi br. Jerzy Uram. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

6. W najbliższy piątek, z racji na Oktawę, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Kręgi Domowego Kościoła zapraszają na Msze świętą o godz. 18.30 w intencji świętości życia i ochrony każdego poczętego dziecka.

7. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza w sobotę 27 kwietnia na uroczystą Eucharystię o godz. 9.00 w ramach Kongresu Podkarpackich Grup Modlitwy Ojca Pio.

8. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia BożegoSłowo Boże będzie głosił nam o. Adam Czuszel, paulin, który w czerwcu poprowadzi dla nas misje parafialne. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

10. W ramach obchodów naszego Jubileuszu zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, podczas której chcemy zawierzyć naszą parafię i jej rodziny Matce Najświętszej. Odbędzie się ona w sobotę 4 maja. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok. 22.00. Koszt 60 zł. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne – trzy najświętsze dni w ciągu całego roku.

Prosimy, aby przygotować się do nich poprzez sakramentalną spowiedź, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem Triduum. Na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będziemy spowiadać od godz. 6.00 rano do 19.00,  w Wielki Czwartek i Piątek od 6.30 do 17.00, a w Wielką Sobotę od 6.30 do 15.00.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w przeżywanie Triduum Paschalnego poprzez udział w liturgii, adorację i modlitewne czuwanie.

W Wielki Czwartek o godz. 18.30 zgromadzimy się na jedynej tego dnia Mszy św. – Mszy Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, w której będziemy trwać na adoracji do godz. 24.00.

Wielki Piątek podejmujemy post ścisły. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.30. O godz. 8.00 będziemy celebrować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię z Godziną czytań. O godz. 15.00 – godzinie śmierci Pana Jezusa,  będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej na placu kościelnym odprawimy Drogę Krzyżową. Centralnym momentem w przeżywaniu tego dnia będzie Liturgia Męki Pańskiej, którą będziemy celebrować o godz. 18.30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w Grobie PańskimAdoracja będzie trwać przez całą noc i całą Wielką Sobotę. Postarajmy się, aby nawet na chwilę Pan Jezus nie pozostał sam. Od 22.30 do 24.00 do czuwania zapraszamy młodzież, a od 24.00 parafian mieszkających przy następujących ulicach:

 • od godz. 24.00 do 1.00 – ulice: Niepodległości, Lenarta i Krzywa;
 • od 1.00 do 2.00 – ulice: Staszica, Bursaki, Kapucyńska i Wisłocza;
 • od 2.00 do 3.00 – ulice: Oficerska i Podchorążych;
 • od 3.00 do 4.00 – ulice: Powstańców Warszawskich i Powstańców Śląskich;
 • od 4.00 do 5.00 – ul. Mickiewicza;
 • od 5.00 do 6.00 – ulice: Wojska Polskiego i Szarych Szeregów;

W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będziemy modlić się Jutrznią z Godziną czytańŚwięcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na placu kościelnym od godz. 9.00 do 17.00.

Świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną, na którą zgromadzimy się o godz. 20.30 na placu przed kościołem, przynosząc ze sobą świece. W tym roku po raz pierwszy Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną, która przejdzie dłuższą niż dotychczas trasą. Jest to bardziej zgodne z duchem liturgii, niż urządzanie procesji rano. Nocna Wigilia Paschalna jest bowiem najbardziej uroczystym świętowaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego czymś naturalnym jest ogłoszenie tego faktu bezpośrednio po niej. W związku z tym w Niedzielę Wielkanocną Msza św. o godz. 6.00 będzie bez procesji rezurekcyjnej. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia zapraszamy również do kościoła na uroczyste Nieszpory chrzcielne, kończące Triduum Paschalne, o godz. 17.45.

2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W ramach obchodów naszego Jubileuszu zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, podczas której chcemy zawierzyć naszą parafię Matce Najświętszej. Odbędzie się ona w sobotę 4 maja. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt 60 zł. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.

4. Podczas remontu kościoła w poczekalni do kancelarii została wykonana łazienka, którą od dzisiaj będziemy udostępniać wiernym podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych.

5. Prezydent Krosna zaprasza w Wielką Sobotę o godz. 12.00 na krośnieński Rynek, gdzie odbędzie się święcenie pokarmów wielkanocnych.

6. Zachęcamy do nabycia nowego, świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bolesław Skiba z ul. Oficerskiej, lat 77 oraz Irena Ząbik z ul. Wojska Polskiego. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. Na placu kościelnym są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

2. Harcerze ze szczepu „Górskie Bractwo” działającego przy naszym klasztorze rozprowadzają dziś domowe ciasta. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na przygotowanie letniego obozu harcerskiego.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palm odbywać się będzie na wszystkich Mszach św., natomiast uroczysta procesja z palmami na Mszach św. o godz. 10.30 i 13.30.

4. Za tydzień ukaże się świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

5. W ramach obchodów naszego Jubileuszu zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, podczas której chcemy zawierzyć naszą parafię Matce Najświętszej. Odbędzie się ona w sobotę 4 maja. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.

6. Nasz parafianin br. Bartosz Ekert zamierza przyjąć święcenia prezbiteratu, które zostały zaplanowane na dzień 18 maja w kościele kapucynów w Krakowie. W związku z tym, gdyby komuś były znane okoliczności, które mogłyby doradzać odłożenie bądź odmówienie mu święceń, prosimy o kontakt z proboszczem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. Ogłoszenia spoza parafii: Ojcowie Franciszkanie organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową. Księża Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają na coroczne wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Za tydzień odbędzie się kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

4. Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. Dziękujemy br. Grzegorzowi Marszałkowskiemu za głoszone Słowo Boże i przybliżenie nam, jak wygląda codzienna posługa najuboższym. Po Mszy św. na placu kościelnym wolontariusze będę rozdawać ulotki zachęcające do włączenia się w Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, jak również zbierać pieniądze do puszek na jego działalność.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30. W ten piątek Droga Krzyżowa będzie tylko o godz. 9.30 i 18.00.

3. W sobotę 6 kwietnia o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Antoni Moskal.

4. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z udziałem Żywego Różańca.

5. Za tydzień harcerze ze szczepu „Górskie Bractwo” działającego przy naszym klasztorze będą rozprowadzać domowe ciasta. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczą na przygotowanie letniego obozu harcerskiego.

6. W zakrystii są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

3. Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. W poniedziałek 25 marca będziemy przeżywać w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona także obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Na bocznym ołtarzu św. Antoniego znajdują się deklaracje wraz informacjami na ten temat. Podczas Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczenia adopcyjnego.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty oraz wystrój Grobu Pańskiego i ołtarza podczas świąt.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

4. Ogłoszenia spoza parafii: W najbliższym czasie w ArtKino przy ul. Bieszczadzkiej odbędą się projekcje filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie, który jest dokumentem fabularyzowanym o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na rekolekcje dla mężczyzn. Natomiast nasi Bracia z Terliczki organizują pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Bożena Wojnarowska z ul. Podchorążych, lat 63. Wieczny odpoczynek…

2. Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

2. Do skarbony znajdującej się pod chórem organowym można dziś składać ofiary na wsparcie misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

3. We wtorek 19 marca obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona Kościoła Świętego, a także Krakowskiej Prowincji Kapucynów. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Józef Ochał. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.30.

5. Zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego prowadzonej przez br. Jana Kanię, w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

6. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Na bocznym ołtarzu św. Antoniego znajdują się deklaracje wraz informacjami na ten temat. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest w |Kościele jako Dzień Świętości Życia, będzie możliwość złożenia przyrzeczenia adopcyjnego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. Nasi Bracia z Terliczki organizują pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jolanta Zając z ul. Wojska Polskiego, lat 70. Wieczny odpoczynek…

1. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Młodzież Franciszkańska Tau rozprowadza dziś przed kościołem domowe ciasto. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z tej wspólnoty.

2. W trakcie Jubileuszu chcemy dać naszym parafianom wyjątkową możliwość przeżycia adoracji Pana Jezusa w swoim domu. Osoby chętne mogą zaprosić do siebie kapłana z Najświętszym Sakramentem, aby podczas wspólnej modlitwy zawierzyć swoją rodzinę Panu Bogu oraz omodlić ważne dla siebie sprawy i intencje. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii, po czym skontaktujemy się, aby ustalić dogodny termin. Jest to propozycja tylko dla osób mieszkających na terenie naszej parafii.

3. W czwartek 14 marca nasza braterska wspólnota przeżywać będzie wizytację pasterską przełożonego naszej prowincji zakonnej – br. Tomasza Żaka. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. z udziałem zarządu prowincji i całej naszej wspólnoty.

4. W czwartek ze względu na wizytację kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W niedzielę 17 marca swoje imieniny obchodzi br. Patryk Jankiewicz. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 12.00. Pamiętajmy również o nim w naszych indywidualnych modlitwach.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

7. Również za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.30.

9. Przez cały okres Wielkiego Postu, zapraszamy również na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną, od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano.

10. Zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego prowadzonej przez br. Jana Kanię, w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami miasta w sobotę 16 marca o godz. 18.00. Początek przy kościele Franciszkanów.

12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wilhelmina Krzywda z ul. Mickiewicza, lat 92 oraz Józef Rembiesa z ul. Podchorążych, lat 80. Wieczny odpoczynek…

8. Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

1. W ramach Jubileuszu naszej parafii, w najbliższy wtorek 5 marca, w przededniu Wielkiego Postu, pragniemy zaprosić wszystkich parafian na Wieczór pokutny, podczas którego przeprosimy Pana Boga za grzechy własne i całej parafii. Chcemy tym samym podjąć odnowę duchową i jeszcze pełniej otworzyć się na Bożą łaskę. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.15 liturgią pokutną, po której będzie możliwość spowiedzi i adoracji Pana Jezusa do godz. 22.00.

2. W trakcie Jubileuszu chcemy także dać naszym parafianom wyjątkową możliwość przeżycia adoracji Pana Jezusa w swoim domu. Osoby chętne mogą zaprosić do siebie kapłana z Najświętszym Sakramentem, aby podczas wspólnej modlitwy zawierzyć swoją rodzinę Panu Bogu oraz omodlić ważne dla siebie sprawy i intencje. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii. Jest to propozycja tylko dla osób mieszkających na terenie naszej parafii.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Tego dnia wszystkie osoby powyżej 14-go roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast osoby od 18-go do 60-go roku życia zobowiązane są do postu ścisłego (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).

4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagać specjalne nabożeństwa:

 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek: o godz. 9.30 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży;
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.30.

6. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano, przez okres Wielkiego Postu, zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

7. Zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego. Będzie ją prowadził br. Jana Kania w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.15 w Domu katechetycznym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca.

8. Osoby zainteresowane pogłębieniem swojego życia chrześcijańskiego zachęcamy do zaangażowania się w Szkołę Maryi, której kolejna sesja odbędzie się w przyszły weekend. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w Domu katechetycznym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

9. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

10. Za tydzień Młodzież Franciszkańska Tau będzie rozprowadzać domowe ciasto. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z tej wspólnoty.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Głosu Ojca Pio.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksandra Marczak z ul. Staszica, lat 76 oraz Stefania Jaszczuk z ul. Mickiewicza, lat 80. Wieczny odpoczynek…

7. Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy br. Andrzejowi za głoszenie nam dzisiaj Słowa Bożego. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć u niego ofiarę na potrzeby chrześcijan na Litwie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. Za tydzień o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

4. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 3 marca o godz. 12.00 w Krośnieńskiej Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych. Po niej odbędzie się uroczystość patriotyczna pod tablicą poświęconą ofiarom terroru komunistycznego.

5. Zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego. Będzie ją prowadził br. Jana Kania w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.15 w Domu katechetycznym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca.

6. Prezydent Krosna zaprasza mieszkańców miasta do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany granic miasta. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Głosu Ojca Pio.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Urba z ul. Podchorążych, lat 79; Wacław Jankowski z ul. Mickiewicza, lat 90 oraz Janina Kidacka z ul. Staszica, lat 93. Wieczny odpoczynek…

6. Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego.

2. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. w intencji rodzin i obrony życia poczętego w piątek 22 lutego o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła; w sobotę – Wspomnienie św. Polikarpa.

4. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii br. Andrzeja Bińka, kapucyna posługującego na Litwie, który będzie głosił nam Słowo Boże i kwestował na potrzeby tamtejszego Kościoła.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Gazety są dziś do nabycia za ławkami.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Michalina Bęben z ul. Staszica, lat 83. Wieczny odpoczynek…

5. Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu gościmy w naszej parafii Obraz Matki Bożej Solidarności peregrynujący po Archidiecezji Przemyskiej. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się obrzęd przywitania obrazu.

2. W poniedziałek 11 lutego obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego, poświęcony szczególnej modlitwie w intencji osób chorych. Starszych wiekiem i chorych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, na której udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym i starszym członkom swoich rodzin dotarcie na tę Mszę św.

3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego.

4. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

6. Pomimo dużej ilości Mszy św. odprawianych w naszym kościele, księga intencji mszalnych jest stale wypełniona na ponad pół roku do przodu, co uniemożliwia wiernym zamawianie intencji na bieżąco. Trzeba to robić z dużym wyprzedzeniem. Aby to zmienić, zdecydowaliśmy, że intencje zamawiane przez uczestników pogrzebów, będą odtąd odprawiane pozagodzinowo. Intencje godzinowe będziemy przyjmować tylko w naszej zakrystii lub kancelarii.

7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Janusz Małysko z ul. Oficerskiej, lat 79. Wieczny odpoczynek…

4. Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 50-lecia istnienia naszej parafii. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna celebrowana przez Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Józefa z Leonissy, kapucyna; we wtorek – Wspomnienie św. Agaty; w środę – Wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; w czwartek – Wspomnienie św. Kolety.

3. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w najbliższą środę 6 lutego o godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 rozpocznie się w naszej parafii nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Solidarności peregrynującego po Archidiecezji Przemyskiej.

5. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie do Domu katechetycznego. Natomiast o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. z udziałem Żywego Różańca.

6. Za tydzień ukaże się nowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

7. Prezydent Krosna zaprasza na spotkanie informacyjne na temat niskiej emisji i możliwości otrzymania dotacji na zakup nowego kotła grzewczego, które odbędzie się we wtorek 3 lutego o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Krościenku Niżnym.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Eugenia Socha z ul. Mickiewicza, lat 91 oraz Weronika Majcher z ul. Powstańców Warszawskich, lat 79. Wieczny odpoczynek…

III. Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

1. Rozpoczynamy obchody jubileuszu 50-lecia istnienia naszej parafii. Na początek chcemy uwielbić Pana Boga i wyrazić Mu wdzięczność za Jego działanie w życiu naszych parafian. Uczynimy to w piątek 1 lutego o godz. 19.15 podczas Wieczoru Uwielbienia oraz w niedzielę 3 lutego o godz. 12.00 podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

2. Zakończyliśmy już odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, a także za wszystkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Będą one przeznaczone na renowację ołtarza głównego, która będzie materialną pamiątką przeżywanego jubileuszu.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę – Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti; w czwartek – Wspomnienie św. Jana Bosko; w sobotęŚwięto Ofiarowania Pańskiego-Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo świec. Tego dnia przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Jego diecezjalne obchody odbędą się w naszym kościele. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na klasztory kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

5. Ze względu na Mszę św. jubileuszową, comiesięczna Msza św. z udziałem Żywego Różańca odbędzie się tydzień później – 10 lutego o godz. 15.00.

6. Wspólnota oazowa zaprasza dzieci i młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej na zimowisko z Oazą, które odbędzie się w dniach 18 – 22 lutego w Szczawnicy. Koszt wyjazdu: 250 zł. Zapisy i informacje u br. Tomasza Olejnika.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 14 w związku z rozpoczęciem naboru na nowy rok szkolny zaprasza na dni otwarte. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Eugenia Łuc z ul. Mickiewicza, lat 88. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

II. Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego.

2. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 21 stycznia Podchorążych: 4, 21, 23, 25
 • we wtorek 22 stycznia Oficerska: 1, 6
 • w środę 23 stycznia Oficerska: 2, 4
 • w czwartek 24 stycznia Oficerska: 3, 7

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana z wizytą kolędową w wyznaczonym przez nas terminie, mogą to uczynić w czwartek 24 stycznia. Należy to zgłosić do środy na furcie bądź telefonicznie.

4. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Agnieszki; w czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego; w piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w sobotę – Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

6. Za tydzień o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio, a po niej spotkanie opłatkowe dla członków tej wspólnoty.

7. Przypominamy o możliwości skorzystania przy naszej parafii z darmowych porad prawnych w każdą środę od godz. 16.00 do 17.30 w Domu katechetycznym.

8. Wspólnota oazowa zaprasza dzieci i młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej na zimowisko z Oazą, które odbędzie się w dniach 18 – 22 lutego w Szczawnicy. Koszt wyjazdu: 250 zł. Zapisy i informacje u br. Tomasza Olejnika.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Hanna Przybylska z ul. Niepodległości 16B. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak wystrój kościoła i kolędy pozostają do święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

2. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 14 stycznia Mickiewicza: 10, 18; ul. Niepodległości 16 oraz domy prywatne
 • we wtorek 15 stycznia Niepodległości: 16B, 18, 20, 22 oraz ul. Wojska Polskiego: 65, 67, 69
 • w środę 16 stycznia Wojska Polskiego: 34, 49, 53, 55, 59, 59A, 63
 • w czwartek 17 stycznia Wojska Polskiego: 11, 38
 • w piątek 18 stycznia Wojska Polskiego 36 oraz domy prywatne od 1 do 37; ul. Podchorążych: 9, 11, 13
 • w sobotę 19 stycznia Podchorążych: 3, 5, 7, 15, 17, 19

4. W okresie kolędy – do 24 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – Wspomnienie pierwszych męczenników franciszkańskich; w czwartek – Wspomnienie św. Antoniego, opata; w sobotę – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej archidiecezji.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego.

7. Za tydzień o godz. 13.30 będziemy gościć Zespół Śpiewaczy „Kamratki”, który przygotuje oprawę muzyczną Mszy św., a po niej da koncert kolęd. Na tę Mszę św. zapraszamy również siostry i braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Guzik z ul. Oficerskiej, lat 71; Bartłomiej Turoń z ul. Powstańców Warszawskich, lat 33 oraz Wacław Mamica z ul. Mickiewicza, lat 89. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

1. Poświęcone kadzidło i kredę można nabyć przed kościołem u młodzieży oazowej. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

2. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza Św. z udziałem Żywego Różańca.

3. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

4. Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w poniedziałek 7 stycznia – Powstańców Warszawskich: 90, 94 oraz ul. Lenarta
 • we wtorek 8 stycznia – Powstańców Warszawskich: 84, 96
 • w środę 9 stycznia – Mickiewicza: 14, 23
 • w czwartek 10 stycznia – Mickiewicza: 21, 24, 28
 • w piątek 11 stycznia – Mickiewicza: 16, 22
 • w sobotę 12 stycznia – Mickiewicza: 11, 13, 15 oraz domy prywatne

5. W okresie kolędy – do 24 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

6. W sobotę 12 stycznia o godz. 16.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się koncert kolęd. Szczegóły na plakacie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Olejnik z ul. Mickiewicza, lat 76; Kazimierz Haligowski z ul. Podchorążych, lat 88 oraz Kazimierz Francuz z Mickiewicza, lat 85. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018-go. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.30 na Mszę św. na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci w czasie Mszy św. porannych lub wieczorem od godz. 18.00 do 19.00. O godz. 19.15 zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać u młodzieży oazowej przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczą na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tej wspólnoty.

5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w środę 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w naszym kościele. Woda święcona do nabierania znajduje się przy wejściu do kościoła, pod chórem organowym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

 • w środę 2 stycznia – Staszica: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25
 • w czwartek 3 stycznia – Staszica: 13, 15 oraz ul. Krzywa
 • w piątek 4 stycznia – Staszica 17, ul. Bursaki, ul. Kapucyńska i ul. Wisłocza 8
 • sobotę 5 stycznia – Szarych Szeregówul. Powstańców Warszawskich – domy prywatne oraz ul. Powstańców Śląskich: 1, 3, 5, 7, 9

6. W okresie kolędy – do 27 stycznia kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 12.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Przybyła z ul. Staszica lat 83; Jan Zieliński z ul. Kapucyńskiej lat 83. Wieczny odpoczynek…

4. Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

1. Jutro wieczorem zasiądziemy w naszych domach do Wieczerzy wigilijnej. Prosimy o przeżycie tego wieczoru zgodnie z chrześcijańską i polską tradycją – poprzez wspólną modlitwę, czytanie fragmentu Ewangelii z opisem narodzin Pana Jezusa, dzielenie się opłatkiem i życzeniami, posiłek złożony z dań bezmięsnych, wstrzemięźliwość od alkoholu, wspólny śpiew kolęd oraz uczestnictwo w Pasterce. Same Święta natomiast niech będą czasem modlitwy i spotkań z najbliższymi w atmosferze miłości i życzliwości.

2. W dniu jutrzejszym Msze św. poranne o stałych godzinach. Spowiedź do godz. 14.00. Następnie kościół zostanie zamknięty, aby posprzątać go na święta. Z racji Wigilii nie będzie Mszy św. wieczornej. Pasterki będziemy celebrować o godz. 22.00 i 24.00. Po Pasterce o 24.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie.

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w Święto św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W czwartek, w Święto św. Jana Ewangelisty na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo wina.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie kolędowe przy żłóbku w niedzielę 30 grudnia po Mszy św. o godz. 13.30.

6. Wszystkie pary małżeńskie, które w 2018 roku obchodziły swoje jubileusze – 5, 10, 15 lat małżeństwa i więcej, zapraszamy w przyszłą niedzielę – w Święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.30. Będzie wówczas okazja, aby odnowić swoje ślubowanie i umocnić się w łasce sakramentu małżeństwa.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stefan Kurasz z ul. Powstańców Warszawskichlat 75. Wieczny odpoczynek…

3. Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na renowację naszego kościoła.

2. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

3. We wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. z przekazaniem światełka betlejemskiego przez harcerzy.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą dwaj nasi bracia: br. Dariusz Korman – w środę 19 grudnia oraz br. Zenon Pieprzak – w sobotę 22 grudnia. Zapraszamy w te dni na Msze św. w intencji Solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszych indywidualnych modlitwach.

5. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece.

6. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez przystąpienie do sakramentu pojednania. Jednocześnie prosimy, by nie zwlekać ze spowiedzią do ostatniej chwili. Na czas przedświąteczny wprowadzamy całodniowy dyżur spowiedzi. Od poniedziałku do soboty będziemy spowiadać od 6.00 do 19.00, natomiast w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Spowiedzi dekanalne odbywać się będą: w piątek u Ojców Franciszkanów, a w sobotę w Parafii Św. Ducha, w Farze i w Parafii św. Piotra i Jana.

7. W tym tygodniu, ze względu na spowiedź, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

9. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Prezydent Krosna zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na Wigilię, połączoną z dzieleniem się opłatkiem i kolędowaniem, która odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia o godz. 16.00, na krośnieńskim Rynku.

11. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

2. Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj na placu kościelnym Młodzież Franciszkańska „Tau” rozprowadza tradycyjne kapucyńskie opłatki wigilijne z miodem, natomiast młodzież z Oazy sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży z tych wspólnot.

2. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, a szczególnie dzieci. Przynośmy na nie lampiony albo świece. Natomiast o godz. 5.00 rano zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

3. Zakończenie katechez dla młodzieży i dorosłych odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia o godz. 19.00 w Domu katechetycznym. Będzie na nim obecny Ks. Abp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Wspomnienie św. Łucji; w piątek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.

6. Za tydzień ukaże się grudniowy, świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Przystań.

7. Również za tydzień, na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie zaprasza na koncert duetu akordeonowego Zimka – Ochwat. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznościTeresa Rygiel z ul. Kapucyńskiej, lat 88; Kazimierz Frączek z ul. Szarych Szeregów, lat 81 oraz Aleksander Wojtoń z ul. Podchorążych, lat 71. Wieczne odpoczywanie…

1. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie liturgicznego okresu Adwentu, a jednocześnie naszych parafialnych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi br. Zbigniew Sawczuk – kapucyn posługujący na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30. Przed kościołem można dziś złożyć u br. Zbigniewa ofiarę na potrzeby chrześcijan na Ukrainie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a o godz. 19.15 Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

3. W sobotę, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Między 12.00 a 13.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę w Godzinie Łaski. O godz. 18.00 odbędą się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, natomiast o godz. 18.30 uroczysta Msza św., na której dokonamy odnowienia Aktu poświęcenia się Niepokalanej.

4. Zachęcamy do zaangażowania się w Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, której pierwsza sesja odbędzie się w przyszły weekend. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

5. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.30 zapraszamy na Roraty, natomiast od poniedziałku do piątku o godz. 5.00 rano na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, celebrowaną przez Wspólnotę Neokatechumenalną.

6. Jeszcze w tym tygodniu, w poniedziałek i czwartek, zapraszamy o godz. 19.00 do Domu Katechetycznego na katechezy dla młodzieży i dorosłych. W przyszły poniedziałek na zwieńczeniu katechez będzie obecnyabp Adam Szal, który wręczy ich uczestnikom Pismo Święte.

7. Nasi bracia zakonni zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Zostaną one przeznaczone na zakup systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni w kościele. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatek, to można go nabyć w zakrystii.

8. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, w ramach parafii oferowane będą darmowe porady prawne, z których będzie można skorzystać w każdą środę od godz. 16.00 do 17.30 w Domu katechetycznym. Zakres świadczonej pomocy dotyczyć będzie wszystkich dziedzin prawa z wyjątkiem spraw rozwodowych.

9. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

10. Przedstawiciele krośnieńskiego Hospicjum rozprowadzają dziś po Mszach św. świąteczne pierniki i kwestują na rzecz Hospicjum.

11. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl.

12. Tato.net zaprasza na warsztaty dla ojców „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Szczegóły na plakacie.