logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

20. Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

+ w czwartek – Święto św. Bartłomieja; Apostoła

+ w piątek – Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu;

+ w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 13.30 z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

wieczne-pioro-fot-onet.pl_

Archiwum ogłoszeń

19. Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziękujemy br. Benedyktowi Pączce za głoszone dzisiaj Słowo Boże i życzymy Mu dalszej owocnej posługi misyjnej. Po Mszy św. na placu kościelnym jest możliwość finansowego wsparcia naszych kapucyńskich misji.

2. We wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno ze świąt nakazanych, podczas którego jesteśmy zobowiązani, aby uczestniczyć w Eucharystii. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane według porządku niedzielnego. Na każdej z nich odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Także we wtorek, z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, o godz. 9.00 na krośnieńskim Rynku zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych żołnierzy, po której pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy ponadto:

+ w poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;

+ w czwartek – Wspomnienie św. Jacka;

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. W programie m.in. Msza św. oraz zwiedzanie ogrodu biblijnego przy bazylice. Wyjazd w sobotę 19 sierpnia o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy do środy w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;

+ w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;

+ w czwartek – Święto św. Wawrzyńca;

+ w piątek – Święto św. Klary.

2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza br. Benedykta Pączkę, kapucyna posługującego w Republice Środkowoafrykańskiej. Br. Benedykt będzie głosił kazania, przybliżając nam swoją misyjną posługę, natomiast po Mszach św., na placu kościelnym będzie można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby naszych kapucyńskich misji oraz zakupić kawę i pamiątki misyjne.

3. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. W programie m.in. Msza św. oraz zwiedzanie ogrodu biblijnego przy bazylice. Wyjazd w sobotę 19 sierpnia o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

4. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej, na które są jeszcze wolne miejsca. W Zagórzu koło Pilzna odbędą się rekolekcje „Zostań Pustelnikiem”, podczas których będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl.

5. Księża Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają do udziału w VIII Podkarpackim Weselu bez Toastu w sobotę 19 sierpnia.

6.. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wiecznościHelena Seliga z ul. Szarych Szeregów, lat 89, Kazimiera Pawłowska z ul. Staszica, lat 88. Wieczne odpoczywanie…

16. Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

1. Wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych kwestują dzisiaj przed kościołem na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

+ w poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi;

+ we wtorek – Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.30. Tego dnia swoje imieniny obchodzą nasi współbracia: Krzysztof Bierówka oraz Krzysztof Kazubowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

+ w środę – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny;

+ w sobotę – Wspomnienie św. Marty.

3. W minionym tygodniu zostało zamontowane oświetlenie fasady naszego kościoła sfinansowane w całości ze środków Miasta Krosna. Serdecznie dziękujemy za realizację tej inwestycji.

4. W środę 26 lipca o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert na klawesyn i  wiolonczelę w ramach inicjatywy: „Letnie koncerty w świątyniach”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii braci pracujących w kapucyńskim wydawnictwie Serafin i czasopiśmie „Głos Ojca Pio”. Po każdej Mszy św., na której bracia będą głosić kazania, będziemy mogli przed kościołem zapoznać się z ofertą wydawnictwa i nabyć wiele ciekawych książek oraz ostatni numer „Głosu”.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Maria Krukierek z ulicy Bursaki, lat 89. Wieczne odpoczywanie…

15. Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii br. Roberta Krawca, który decyzją Zarządu Prowincji został skierowany do posługi w naszym klasztorze. Życzymy mu prowadzenia Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w Krośnie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy;,

+ w czwartek – Wspomnienie bł. Czesława;

+ w piątek – Święto św. Wawrzyńca z Brindisi, kapucyna;

+ w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.

3. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

4. Za tydzień wolontariusze Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych będą kwestować przed kościołem na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci zmagających się z nowotworami.

5. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i naszym nowicjackim klasztorze w Sędziszowie Młp. oraz dni rozeznania powołania. Więcej informacji na stronie internetowej: kapszlak.pl.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Głosu Ojca Pio”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Teresa Burger z ulicy Wojska Polskiego, lat 89. Wieczne odpoczywanie…

14. Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w poniedziałek – Święto św. Weroniki Giuliani, kapucynki;

+ we wtorek – Święto św. Benedykta, patrona Europy,

+ w sobotę – Święto św. Bonawentury;

2. Msza święta z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 22 lipca (sobota). Wyjazd spod klasztoru o godzinie 4.00. Koszt 55 złotych. Zapisy w zakrystii.

4. Ojcowie Franciszkanie organizują pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach od 9 do 12 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Miłujcie się”.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Gonet z ulicy Powstańców Warszawskich, lat 79 oraz Leonard Świerad z ulicy Szarych Szeregów, lat 67. Wieczne odpoczywanie…

12. Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. Decyzją zarządu naszej prowincji zakonnej z początkiem lipca naszą krośnieńską wspólnotę opuści br. Paweł Kaim, który zostaje przeniesiony do Sędziszowa Małopolskiego. Dziękujemy mu za wszelkie dobro, jakie Pan Bóg zdziałał przez niego wśród nas i życzymy prowadzenia Ducha Świętego w nowym miejscu. Wdzięczność Panu Bogu za posługę br. Pawła będzie można wyrazić w czwartek 29 czerwca, w dniu jego imienin, podczas Mszy św. o godz. 18.30 odprawianej w jego intencji.

2. W najbliższym czasie do naszej wspólnoty przybędą: br. Robert Krawiec, posługujący ostatnio w Stalowej Woli oraz Artur Kubicz z Nowej Soli.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w środę – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

+ w czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

4. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30.

5. Za tydzień harcerze będą rozprowadzać przed kościołem domowe wypieki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na obóz.

6. Podczas miesięcy wakacyjnych – w lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw o godz. 18.00.

7. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w środę od 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od 10.00 do 12.00.

8. Zachęcamy młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie.

9. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

10. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i naszym nowicjackim klasztorze w Sędziszowie Młp. oraz dni rozeznania powołania. Więcej informacji na stronie internetowej: kapszlak.pl.

11. Ks. Kazimierz Kaczor z Haczowa organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Rzymu. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń.

12. Zachęcamy do nabycia czerwcowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Grzegorz Początek z ul. Mickiewicza, lat 49. Wieczne odpoczywanie…

11. Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, aż do czwartku włącznie, w trakcie nabożeństw o godz. 18.00 odbywają się w naszym kościele procesje eucharystyczne. Zapraszamy do udziału w nich dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz chłopców dzwoniących dzwonkami. W czwartek po nabożeństwie odbędzie się także błogosławieństwo wianków.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna.

– w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek 23 czerwca odbędą się Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: o godz. 8.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14, a o godz. 9.00 dla młodzieży z Gimnazjum nr 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież, jak również grono pedagogiczne i rodziców.

5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 16.30 do kaplicy krośnieńskiego hospicjum, a w niedzielę o godz. 13.30 do naszego kościoła.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Cieklina oraz do Dobryni, gdzie znajduje się kopia Całunu Turyńskiego. Wyjazd spod klasztoru w sobotę 24 czerwca, o godz. 9.00. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

7. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie.

8. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. FranciszkaAsyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Akcja Charytatywna „Pomagam Ci” zaprasza wszystkie osoby niezadowolone z rozliczeń kosztów ogrzewania i ubytków wody na spotkanie do sali Ojca Pio, w środę o godz. 19.00.

10. Za tydzień ukaże się czerwcowy numer naszego pisma parafialnego „Przystań”.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stefania Stalmach z ul. Staszica, lat 88. Wieczne odpoczywanie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.

1. Dziękujemy Męskiemu Kwartetowi Wokalnemu „Wyszywanka” z Ukrainy za śpiew podczas liturgii. Po Mszy św. na placu kościelnym będzie można nabyć płyty z utworami zespołu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek – Święto św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 odbędzie się comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Łukasz Staszewski. Po Mszy św. w sali Ojca Pio odbędzie się spotkanie z p. Maciejem Łopińskim – dyrektorem gabinetu Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 12.00 ze względu na trwającą procesję. Procesja Bożego Ciała ulicami miasta wyruszy z Kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30. Wszystkich wiernych zachęcamy do licznego w niej udziału. Trzeci ołtarz będzie znajdował się na naszym placu kościelnym. Polne i ogrodowe kwiaty do jego wystroju można przynosić w środę do zakrystii.

– w sobotę – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. O godz. 8.00 odbędzie się Msza św. z udziałem Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta z okazji „Roku św. Brata Alberta”.

3. W Boże Ciało organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha, który jest muzyczno-modlitewnym uwielbieniem Pana Boga. Zbiórka przy bramie klasztornej o godz. 16.00, powrót ok. godz. 1.00 w nocy. Koszt 15 zł, zapisy wraz z opłatą w zakrystii.

4. Począwszy od czwartku, przez całą Oktawę Bożego Ciała, w trakcie nabożeństw o godz. 18.00 odbywać się będą procesje eucharystyczne. Zapraszamy do udziału w nich dziewczynki sypiące kwiaty oraz dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

6. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie.

7. Młodzież Franciszkańska Tau, działająca przy naszej parafii, zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. FranciszkaAsyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

8. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza w sobotę 24 czerwca na pielgrzymkę do Cieklina oraz do Dobryni, w której znajduje się kopia Całunu Turyńskiego. Wyjazd o godz. 9.00 spod klasztoru. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Komborni odbędzie się uroczysta intronizacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, którego koronacja ma miejsce dzisiaj w Miejscu Piastowym.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ewa Krzysztof z ulicy Podchorążych, lat 43 oraz Marek Głowiński z ulicy Wojska Polskiego, lat 73. Wieczne odpoczywanie…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Wraz z dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w liturgii Okres Wielkanocny.

2. Witamy wśród nas braci z naszego zakonnego seminarium w Krakowie, którzy przez najbliższe trzy tygodnie będą przebywać w naszym klasztorze, przeżywając tzw. drugi nowicjat.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W miesiącu czerwcu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

5. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

6. W Boże Ciało, 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha, który jest muzyczno-modlitewnym uwielbieniem Pana Boga. Zbiórka przy bramie klasztornej o godz. 16.00, powrót ok. godz. 1.00 w nocy. Koszt 15 zł, zapisy w zakrystii.

7. Podczas wakacji nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych z całej Polski w Wołczynie w dniach od 10 do 14 lipca. Organizowany jest wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy u br. Pawła Kaima. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Młodzież Franciszkańska Tau, działająca przy naszej parafii, zaprasza młodzież po 2 klasie gimnazjum w wzwyż, na rekolekcje wakacyjne w duchu św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają dziś do udziału w Jarmarku Franciszkańskim.

10. Od piątku do soboty odbywać się będą w naszym mieście uroczyste obchody 20. rocznicy papieskiej pielgrzymki Jana Pawła II do Krosna. W sobotę o godz. 16.00 w Sanktuarium Jan Pawła II odbędzie się uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 14.15 z kościoła farnego wyruszy procesja światła. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

11. Oratorium Księży Michalitów organizuje w sobotę imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie

12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Miejscu Piastowym odbędzie się Uroczystość Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz Obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Helena Mołda z ul. Oficerskiej, lat 85. Wieczne odpoczywanie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na ewangelizację prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne w Parku Jordanowskim, natomiast o godz. 17.00 na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich.

2. We wtorek 30 maja abp Józef Michalik udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas Mszy św., która będzie celebrowana wyjątkowo o godz. 18.00. Z tego względu nie będzie tego dnia nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowo spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotni wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 18.30, a po niej na czuwanie modlitewne z udziałem scholi kapucyńskiej.

5. Za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się dodatkowa Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca.

6. W miesiącu czerwcu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00.

7. Od 1 czerwca przez trzy tygodnie będą przebywać w naszym klasztorze bracia z naszego zakonnego seminarium w Krakowie, którzy przeżywać będą tzw. drugi nowicjat.

8. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.

9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają za tydzień do udziału w Jarmarku Franciszkańskim. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. Księża Michaliciw Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą naukiw prowadzonym przez siebie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

11. Zachęcamy do nabycia majowego numeru naszego pisma parafialnego „Przystań”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Stasik z ul. Lenarta, lat 65; Janusz Lipiński z ul. Powstańców Warszawskich, lat 80 oraz Jan Krowicki z ul. Wojska Polskiego, lat 78. Wieczne odpoczywanie

6. Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożonej dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu;

+ w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

+ w piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać podczas wieczornych Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy Ojca Pio.

4. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w kaplicy krośnieńskiego hospicjum we wtorek o godz. 16.30.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Śląskich.

6. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na XV Czuwanie Nocne ze św. Ojcem Pio. Wyjazd spod bramy klasztoru w sobotę 10 czerwca o godz. 15.30. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Waśko z ulicy Mickieiwcza, lat 71 oraz Janusz Stępek z ul. Powstańców Warszawskich, lat 73. Wieczne odpoczywanie

5. Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

1. Dzisiaj odbywa się w naszym kościele Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00.Natomiast od poniedziałku do piątku dzieci pierwszo-komunijne będą przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc w dodatkowych Mszach św. o godz. 17.00.

2. Dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii św. zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski;

+ w czwartek – Święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna. Tego dnia wszystkie dzieci zapraszamy do kościoła o godz. 17.00 na Mszę św. połączoną z namaszczeniem olejem św. Feliksa.

4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu zakrystii.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Wojska Polskiego.

6. Wspólnota Caritas w Krośnie zaprasza dzisiaj od godz. 16.00 na festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Rodzin, który odbędzie się koło lotniska.

7. Od 19 maja w kinie przy ul. Bieszczadzkiej będzie można obejrzeć film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”, opowiadający o sile modlitwy różańcowej.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń w sobotę 20 maja o godz. 11.00. Początek w Sanktuarium św. Biskupa Pelczara w Korczynie, zakończenie w ruinach Zamku Odrzykońskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

4. Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszych indywidualnych modlitwach. Bratu Adamowi dziękujemy za to, że podzielił się z nami doświadczeniem swojego powołania. Po Mszy św. można złożyć u niego ofiarę na potrzeby naszego kapucyńskiego seminarium w Krakowie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

+ w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

+ w czwartek – Wspomnienie św. Ignacego z Laconi, kapucyna;

+ w piątek – Wspomnienie św. Leopolda Mandicia,

3. Comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej odbędzie się w środę 10 maja o godz. 18.30. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Wojciech Sabik.

4. W przyszłą sobotę 13 maja przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Dla jej uczczenia zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na specjalne nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i różańcem wynagradzającym.

5. W przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 7.30 będzie przewodniczył Krzysztof Turek, poprzedni proboszcz i gwardian krośnieński, który świętuje jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji jubilata.

6. Za tydzień odbędzie się w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.00 (wyjątkowo przesunięta z godz. 10.30) oraz o godz. 12.00. Wiernych, którzy zazwyczaj przychodzą na te Msze św. prosimy o wybranie innych godzin, aby udostępnić miejsce w kościele dla dzieci i ich rodzin.

7. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy ponadto na majówkę przy kapliczce u zbiegu ulic Bursaki i Kapucyńskiej, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ul. Powstańców Warszawskich 93.

8. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na oazy wakacyjne. Więcej informacji znajduje się na plakacie i na ulotkach

9. Prezydent Miasta Krosna informuje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych dla mieszkanek Krosna oraz zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rower pomaga”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

10. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje w czasie wakacji w Rakszawie kolonie dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat, pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Składana ofiara za uczestnika, za tygodniowy pobyt z wyżywieniem, to kwota 100 zł. Zapisy do 15 maja w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Niedzieli” oraz „Głosu Ojca Pio”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Maria Kurek z ulicy Oficerskiej, lat 71. Wieczne odpoczywanie