logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Schola kapucyńska

Nasza schola działa od września 2010 roku. Inicjatorem i założycielem grupy był br. Marek Lisowski. Schola powstała głównie po to, by uświetniać swym śpiewem Liturgię Mszy Świętej. Niniejszy zespół stanowią osoby w różnym wieku, począwszy od uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, studentów, a kończąc na osobach dorosłych. Wszystkich łączy wspólna pasja, jaką jest śpiew na Chwałę Bożą.

Scholę najczęściej można usłyszeć na niedzielnej Mszy Świętej w Kościele Braci Kapucynów w Krośnie. Ponadto, zespół kilkakrotnie organizował czuwania modlitewne w duchu Taizé, uświetniał uroczystości ślubne, parafialne, okolicznościowe, brał udział w koncertach charytatywnych, koncertach kolęd, jak również wystąpił wraz z chrześcijańskim zespołem Lumen oraz gwiazdami polskiej muzyki Jazzowej takimi jak: Janusz Szrom czy Marek Bałata, na koncercie poświęconym pamięci Jana Pawła II w Sanoku. Co więcej, wraz z siostrami Michalitkami nagrał płytę, na której znajduje się „Akatyst do świętego Michała Archanioła”. Od początku scholę prowadzi pani Iwona Tylka, nauczycielka ze szkoły muzycznej.

Spotkania:

Próby scholi odbywają się w każdą środę o godz. 19.30, w sali św. Franciszka, w Domu Katechetycznym przy Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie.

Prowadząca: pani Iwona Tylka, nauczycielka szkoły muzycznej

Opiekun duchowy: br. Mateusz Skoczylas

Jeśli lubisz śpiewać i chcesz nauczyć się czegoś więcej, serdecznie zapraszamy do naszej scholi!

Kontakt mailowy: schola.capuccinorum.krosno@gmail.com

Dołącz do nas!

schola-kapucynska
Schola capuciniorum

Powiązane artykuły