logo2

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wspólnota Pneumatofora

Jesteśmy wspólnotą ludzi, w której każdy jest inny. W różnym wieku, różnych zawodów, wspólnota małżeństw i „singli”. Jedno co nas łączy to Duch Święty, sprawca wewnętrznej jedności ponad zewnętrznymi podziałami. Nazwa naszej wspólnoty nawiązuje do Łk 1, 28, gdzie Maryja przez anioła nazwana jest „pełną łaski”. Maryja zanosi Elżbiecie łaskę, albo raczej „Łaskę niestworzoną” – Ducha Świętego, którym jest wypełniona. Stąd „Pneumatofora” oznacza „Niosąca Ducha”. Dziś to imię Maryi znane jest powszechnie dzięki przedstawieniom ikonicznym.

 W naszej duchowości korzystamy z doświadczenia katolickiej odnowy charyzmatycznej. Nasza wspólnota ma swoje początki w Seminariach Odnowy Wiary, które br. Robert Krawiec OFMCap zainicjował w styczniu 2017 roku.

Spotkania:

Spotkania formacyjne złożone z konferencji oraz modlitwy uwielbienia odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15, w kaplicy Domu Katechetycznego przy Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie.

Ponadto prowadzimy różne spotkania i posługi w ramach diakonii:

+ Uwielbienie w Hospicjum (2. wtorek miesiąca)

+ Posługa modlitwy wstawienniczej ( 2. i 4. poniedziałek miesiąca)

+ Spotkania w domach na dzieleniu słowem Bożym

+ Spotkania integracyjne tzw. „agapy”

 „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.” (1Kor 12, 4–7)

Lider wspólnoty: Maciej Dubiel

Duszpasterz wspólnoty: br. Mateusz Skoczylas

Kontakt mailowy: pneumatofora.krosno@gmail.com

pneumatofora

Powiązane artykuły