Zapraszamy na warsztaty muzyczne dla chórzystów

Warsztaty muzyczne 2017 - plakat

W dniach od 17 do 19 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne dla chórzystów. Będzie je prowadził dyrygent i kompozytor pan Jakub Tomala. Zapisy do 14 listopada. Zapraszamy!

Warsztaty odbywać się będą w Domu Katechetycznym przy Klasztorze Kapucynów w Krośnie (Pl. Konstytucji 3-go Maja 2) od piątku 17 listopada (początek o godz. 17.00). Zwieńczeniem warsztatów będzie Msza święta w kapucyńskim kościele z udziałem warsztatowego chóru w niedzielę 19 listopada o godz. 18.30 .

Warsztaty poprowadzi dyrygent i kompozytor – Jakub Tomalak przy współpracy Iwony Tylki – dyrygentki naszej Scholi kapucyńskiej.

Zapisy do 14 listopada –  mail: warsztaty.kapucyni@gmail.com lub tel.: 505 861 822.
Koszt uczestnictwa: 30 zł.

Każdy z uczestników otrzyma swój śpiewnik z nutami. W przerwach między zajęciami zapewniamy poczęstunek (kawa, herbata, ciastka). Obiad we własnym zakresie.

Warsztaty są współfinansowane przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Bracia Kapucyni

Program warsztatów
Warsztaty muzyczne 2017 - Program

jakub_tomalakJakub Tomalak – absolwent Wydziału Pedagogiczo–Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis oraz w latach 2006-2016 dyrygent kilku chórów akademickich: Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im.  Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Chóru Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Producent muzyczny (m.in. płyty „Nova Pieśń”,”12 oddechów”,” Akatyst ku czci św .Józefa Oblubieńca Bogarodzicy”, „Odnalazłeś  mnie”, projekt ”Psalmy Józefa”), autor wielu pieśni, opracowań chóralnych oraz form wokalno-instrumentalnych jak również piosenek chętnie wykonywanych przez chóry, zespoły i schole akademickie na terenie całego kraju.

W roli dyrygenta wielokrotnie prowadził koncerty symfoniczne z udziałem orkiestr zawodowych. jak i amatorskich na terenie całego kraju. Wziął udział w kilkunastu sesjach nagraniowych w charakterze dyrygenta, wokalisty i instrumentalisty.

Współpracował z wybitnymi artystami polskiej estrady m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Januszem Stokłosą.

Od roku 2006 regularnie  prowadzi warsztaty chóralne